تولید برق افزایش می یابد / تولید 12 هزار مگاوات برق جدید آغاز شد – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، سید رضا فاطمی امین گفت: اخیرا یکی از نمایندگان مجلس در مورد شهرک های صنعتی مطرح کرد که زیرساخت ها در شهرک ها باید سریعتر انجام شود، نظر درستی بود. این را به همکارانم در بخش تذکر دادم در اسرع وقت انجام دادن.

وزیر سکوت وی با بیان اینکه یکی از مهمترین موارد در شهرهای صنعتی تامین زیرساخت های تولید از جمله زیرساخت ها از جمله زمین، آب، برق، گاز و انشعابات است، افزود: شرکت شهرک های صنعتی در سال گذشته کارهای بزرگی انجام داده است. یکی از آنها ساخت 1600 واحد کارگاهی برای شرکت های دانش بنیان است که با شروع کسب و کار نیازی به صرف وقت و هزینه نیست. منابع برای ساخت و ساز استفاده شود که در بسیاری از استان ها آغاز شده است.

به گفته فاطمی امین، یکی دیگر از کارهای انجام شده در نواحی صنعتی تامین برق است و بر اساس قانون، وزارت نیرو باید برق ورودی شهرک صنعتی و احداث پست برق را تامین کند، اما به دلیل برخی محدودیت ها از وزارت نیرو از سال گذشته تا 30 درصد هزینه راه اندازی دفاتر پست در شهرهای صنعتی را خودمان پرداخت کرده ایم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر قطعی برق و ارتباط آن با کاهش تولیدات صنعتی، افزود: اگرچه امسال قطعی برق در صنایع داشته ایم، اما نسبت به سال گذشته منظم تر بوده است و شاید کمتر گزارش های نگران کننده ای دیده باشید. سخت گیرانه در مورد قطعی برق

وزیر معدن و تجارت افزود: طبیعتاً چند هزار مگاوات برق کمبود داریم اما با هماهنگی وزارت نیرو و وزارت نیرو. سکوتدر مورد شهرهای صنعتی یک روز در هفته قطعی برق صنایع از ساعت 11 صبح تا 11 شب تعیین شده است.

وی با اشاره به شیوه جدید ایجاد شهرک های صنعتی افزود: شیوه جدید ایجاد شهرک های صنعتی آغاز شده و در بسیاری از مناطق در حال اجراست و به جای اینکه تنها زمین در اختیار واحدها قرار گیرد، زمین کاملتر و کاملتر شده است. مشابه ارائه خدمات مشاوره ای، خدمات بازاریابی و خدمات سکونتگاهی برای متقاضیان به عنوان رویکردی نوین برای ارائه ساده زمین.

فاطمی امین در ادامه درباره محاسبه کاهش تولید به دلیل قطع برق گفت: به همکارانم گفتم که محاسبه کنند قطعی برق چقدر باعث کاهش تولید در سال جاری شده است و قطعا کاهش تولید به دلیل قطع برق حاصل شده است. اما نکته مهم این است که نسبت به سال گذشته قبل از کمتر بود و اگر با واحدهای تولیدی صحبت کنید از قطعی برق امسال گلایه دارند اما با توجه به اینکه امسال برنامه منظم تری نسبت به سال گذشته دارد. قبل از از کار انجام شده راضی هستند.

اشاره کرد راه حل قطع برق می گوید: راه حل اساس این مشکل تولید برق است و اکنون در وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولید نیروگاه 12 هزار مگاواتی را آغاز کرده ایم که نمونه آن در استان سمنان است و به زودی افتتاح می شود.

وزیر سکوت فرمود: مثلاً در سفر چند روزه قبل از به استان کرمان هدایت شد ما یکی شده ایم از واحدهای معدنی احداث 300 نیروگاه عظیم وات خورشیدی شروع شد، بنابراین راه حل نکته اصلی افزایش تولید برق برای حل کامل مشکل صنایع و البته کاهش و بهینه سازی است. مصرف ادامه دارد ماندن.