آمریکا به غارت نفت سوریه ادامه می دهد – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سانا، نیروهای اشغالگر آمریکایی غارت و سرقت ثروت مردم سوریه را تشدید کرده و در حال انتقال نفت از این کشور به پایگاه های خود در عراق هستند. عبور ده ها تانکر دزدیده شده سوری در قالب مشاهده شده است که مهاجران غیرقانونی به شمال عراق منتقل می شوند.

بر این اساس منابع محلی در منطقه العربیه استان الحسکه از انتقال غیرقانونی کاروانی متشکل از 100 نفتکش توسط نیروهای اشغالگر آمریکایی از طریق گذرگاه الحسکه به خاک عراق خبر دادند.

دو روز پیش نیروهای اشغالگر آمریکا 89 نفتکش حامل نفت سوریه را به پایگاه های خود در عراق منتقل کردند.

پیشتر «بثینه شعبان» مشاور ویژه رئیس جمهور سوریه هدف از حضور آمریکا در سوریه را حمایت از تروریسم و ​​سرقت منابع مردم این کشور دانسته بود.

با شکست گروه تروریستی «داعش» به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در دسامبر 2016، نیروهای آمریکایی مستقیماً جایگزین این گروه شدند و دقیقاً در همان زمان به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه کردند.

مناطق تحت اشغال نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان موسوم به “نیروهای سوریه دموکراتیک” (SDF) در حمایت از الحسکه و سایر مناطق شمال سوریه، همواره شاهد اعتراض شهروندان سوری به حضور و اقدامات تروریستی اشغالگران و شبه نظامیان بوده است. علیه ساکنان این مناطق.