روسیه کنترل محله “اودی” در خارکف اوکراین را به دست گرفت – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه در مصاحبه مطبوعاتی در مسکو با اشاره به ادامه اقدامات نیروهای نظامی این کشور در جریان ویژه عملیات در اوکراین و اعلام کرد که حدود 40 سرباز تیپ ما 66 واحد مکانیزه نیروهای مسلح اوکراین را در منطقه دونتسک منهدم کردند و منطقه اودی در خارکف را به تصرف خود درآوردند.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه از مجروح شدن حدود 300 نظامی اوکراینی در این حملات خبر داد و افزود: 35 سرباز نیز در منطقه خرسون کشته شدند و 15 قطعه تجهیزات نظامی نیز در این منطقه منهدم شد.

در همین راستا، ساعاتی پیش وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروی هوایی این کشور محل استقرار مزدوران خارجی ارتش اوکراین در شهر «زولوچیف» در منطقه «خارکوف» اوکراین را هدف قرار داده است. موشک های بسیار دقیق

بر اساس این بیانیه، در این حملات دست کم 100 شبه نظامی خارجی کشته و 50 تن دیگر زخمی شدند. بیشتر این مزدوران از لهستان و آلمان آمده بودند.

در این بیانیه همچنین آمده است که پدافند هوایی ارتش کشور طی 24 ساعت گذشته 2 فروند پهپاد و 2 موشک ارتش اوکراین را بر فراز آسمان جمهوری خلق ایران سرنگون کرده است. دونتسک رهگیری و منهدم شد.

وزارت دفاع روسیه دیروز یکشنبه اعلام کرد که از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین تاکنون 267 هواپیما، 148 بالگرد، 1738 پهپاد، 365 سامانه ضد موشکی، 4303 تانک و سایر خودروهای زرهی جنگی، 798 مولتی سامانه های راکت انداز هدفمند، 3298 خمپاره و توپخانه و همچنین 4888 خودروی ویژه نظامی متعلق به ارتش اوکراین منهدم شد.