هیچ تحول مثبتی در روابط ما با ارمنستان رخ نداده است – خبرگزاری مهر ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی صباح، الهام علی اف روز دوشنبه گفت: از زمان جنگ 44 روزه در منطقه قره باغ کوهستانی که در سال 2020 رخ داد، نتایج ملموسی در روابط باکو و ایروان حاصل شده است. انجام شده است.

رئیس جمهور آذربایجان ادامه داد: اگرچه در شش ماهه نخست سال جاری اقداماتی با هدف عادی سازی روابط آذربایجان و ارمنستان انجام شده است، اما متأسفانه هنوز نتایج ملموسی حاصل نشده است.

به گفته علی اف، با وجود گذشت یک سال و هشت ماه از جنگ میهنی بین دو کشور، متأسفانه ارمنستان هنوز به تعهدات خود عمل نکرده است.

علی اف در ادامه اولین نشست کاری گروه های مرزی را یک اتفاق مثبت خواند و گفت: تشکیل این کارگروه ها تنها در سایه اقدامات جمهوری آذربایجان میسر شد.

رئیس جمهور آذربایجان بار دیگر از ایروان انتقاد کرد و گفت که طرف ارمنی علاقه خاصی به این کار ندارد، اما اولین دیدار برگزار شد. به گفته علی اف، دومین نشست در این زمینه برای ماه آینده برنامه ریزی شده است.

علی اف در ادامه به اتفاق مثبت دیگری پرداخت و خاطرنشان کرد که ارمنستان پنج اصل اساسی را که اساس معاهده صلح است و چندین کشور همسایه از جمله ترکیه، روسیه و ایران را رسما پذیرفته است. مانند اتحادیه اروپا و ایالات متحده بحث می شود.