کشف 3 تن چوب بلوط قاچاق در شهرستان جهرم – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم شهسواری گفت: در پی دریافت گزارش مردمی مبنی بر فعالیت کوره زغال سنگ در منطقه سیمکان این شهرستان، ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی با دستور مقام قضایی و همکاری نیروی انتظامی. سلول نجات و ایستگاه پلیس، بلافاصله دوز به محل اعزام و موفق به توقیف محموله 3 تنی شدند.

وی افزود: متخلف با خرید الوار غیرمجاز جنگلی از قاچاقچیان الوار اقدام به سپرده گذاری و سپس تولید زغال می کرد که به دام افتاد.

شهسواری بیان کرد: مبارزه و جلوگیری از قاچاق چوب غیرمجاز، ایجاد پاسگاه و گشت شبانه، ضربتی کوره ها، بازرسی انبارهای چوب در نقاط حساس از جمله اقدامات انجام شده برای جلوگیری از قاچاق چوب جنگلی است.

وی تاکید کرد: مناطق منابع طبیعی به طور مستمر تحت نظارت و کنترل دقیق هستند. در این با متخلفان و شوراها و دهیاران برخورد خواهد شد مسئول به منظور مقابله و مبارزه با قاچاق چوب و به دام انداختن متخلفان، همکاری لازم را با نیروهای منابع طبیعی داشته و در این زمینه اطلاع رسانی می کنند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جهرم گفت: با توجه به اهمیت حفظ و حراست از میادین و مراتع جنگی و انتقال این میراث به نسل های آینده، از مردم و طبیعت دوستان درخواست می شود موارد مشکوک را در این مناطق اطلاع رسانی یا مشاهده کنند. اعم از حمل و یا واریز هرگونه فرآورده های جنگلی و دامداری غیرمجاز را به شماره های 139 یا 1504 واحد جنگلبانی و نجات دامی اطلاع دهید.