عمارت ترامپ به بزرگترین چالش امنیتی سیا تبدیل شده است

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری تسنیم ، با یورش ماموران اف بی آی به عمارت ترامپ در فلوریدا موسوم به مارالاگو برای کشف و ضبط اسناد محرمانه و سری که ترامپ پس از خروج از کاخ سفید با خود برده بود، این عمارت و صاحب آن. به یکی از بزرگترین چالش ها و نگرانی های امنیتی برای آژانس اطلاعات مرکزی ایالات متحده تبدیل شده است.

این عمارت 114 اتاقه در حال حاضر توسط وزارت دادگستری در مورد توقیف غیرقانونی اسناد ریاست جمهوری توسط ترامپ تحت بررسی است.

پلیس فدرال ایالات متحده هفته گذشته اعلام کرد که حداقل 20 جعبه اسناد با علامت “محرمانه” یا “حساس” را از عمارت ترامپ در فلوریدا خارج کرده است.

در نتیجه، ماموران FBI تقریباً 20 جعبه اقلام را از اتاق‌های خانه ترامپ خارج کردند، از جمله مجموعه‌ای از اسناد با علامت فوق سری/حساس که معلوم نیست چه اطلاعاتی در آنها وجود دارد.

فهرست منتشر شده از تجهیزات و اسناد ضبط شده از خانه ترامپ همچنین نشان می دهد که ماموران FBI چهار مجموعه اسناد فوق سری، سه مجموعه اسناد محرمانه و سه مجموعه اسناد محرمانه را جمع آوری کرده اند.

این موجودی همچنین شامل یک کیف چرمی حاوی اسناد، عکس ها، یادداشت های دست نویس، اسناد متفرقه، اسناد متفرقه فوق محرمانه، اسناد محرمانه متفرقه و سایر اسناد می باشد.

انتشار این لیست جنجالی از اقلام ضبط شده واکنش ترامپ را در پی داشت و ترامپ در پیامی نوشت: شماره یک، همه چیز از طبقه بندی خارج شده است. شماره دو، آنها نیازی به تایپ نداشتند. آنها می توانستند هر زمان که می خواستند بدون سیاست بازی کردن و نفوذ در مارالاگو آن را داشته باشند.

ترامپ افزود: این اسناد در انباری امن نگهداری شده و بنا به درخواست آنها قفل اضافی روی آنها گذاشته شده است.

ترامپ پس از شکست در انتخابات 2021 و ترک کاخ سفید، به مارالاگو سفر کرد و با ده‌ها جعبه از اسنادی که در روزهای پایانی دولتش جمع‌آوری کرده بود و با کشتی به عمارت خود در فلوریدا برده بود، زمانی را در آنجا گذراند.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق ترامپ گفت که ترامپ چیزهای زیادی را با خود برد که در سیستم حقوقی ایالات متحده تعریف نشده بود. به راحتی می توان تصور کرد که ترامپ در روزهای پایانی ریاست جمهوری خود با عجله تمام آنچه را که در طول 4 سال خدمتش جمع آوری کرده بود در جعبه ای بسته و با خود برد.

در همین حال، دونالد ترامپ امروز از اف بی آی خواست مدارکی را که از عمارت خود در فلوریدا گرفته است، بازگرداند..

او در شبکه اجتماعی خود موسوم به حقیقت اجتماعی گفت که FBI اسنادی را از عمارت مارالاگو گرفته است که توسط قانون محرمانگی وکیل و مشتری و همچنین قانون مصونیت رئیس جمهور و حقوق قوه مجریه محافظت می شود. FBI حق گرفتن مدارک را نداشت.

ترامپ افزود: من با کمال احترام از اف بی آی می خواهم که این اسناد را به سرعت به جایی که برده شده است بازگرداند. با تشکر.

ترامپ قبلاً از خود دفاع کرده و گفته بود که این اسناد را از طبقه بندی دولتی حذف کرده و FBI حق ندارد آنها را بگیرد. ترامپ تلاش می کند از ارسال اسناد به کمیته تحقیق در 6 ژانویه جلوگیری کند.

بر اساس قانون محرمانگی وکیل-مشتری، تمام مکالمات بین طرفین در طول تحقیقات باید محرمانه باشد و بر اساس قانون قوه مجریه، رئیس جمهور ایالات متحده حق دارد اطلاعات مربوط به برخی اقدامات قوه مجریه را به کنگره ارائه دهد و قوه قضائیه..

جمهوری خواهان اهمیتی نمی دهند جدید کشف اسناد محرمانه از عمارت ترامپ در فلوریدا، وزارت دادگستری را به انجام یک شکار سیاسی در تلاش برای آسیب رساندن به وجهه سیاسی دونالد ترامپ متهم کرد و گفت تمام این اقدامات با هدف تخریب چهره ترامپ و جلوگیری از نامزدی وی در انتخابات 2024 آمریکا انجام می شود..

نیویورک تایمز همچنین گزارش داد که FBI از کشف ده ها جعبه اسناد محرمانه از عمارت ترامپ خبر داده است. یکی از وکلای مدافع او تأیید کرد که ترامپ تمام اسناد طبقه بندی شده را که قبلاً به عمارت مارالاگو در فلوریدا آورده بود، بازگردانده است..

این در حالی است که بر اساس حکم جدید، وزارت دادگستری پس از کشف ده ها جعبه اسناد محرمانه و از عمارت ترامپ در فلوریدا، وی را به جاسوسی، ممانعت از اجرای عدالت و ضبط غیرقانونی اسناد دولتی متهم کرد..

این اولین بار نیست که سیا نسبت به پنهان کردن اسناد محرمانه دولتی توسط ترامپ ابراز نگرانی می کند. ترامپ همچنین با انتشار اطلاعات محرمانه در دوران ریاست جمهوری خود مرتکب اشتباهاتی شد. او در سال 2017 اسناد طبقه بندی شده درباره برنامه های گروه تروریستی را به گروهی از بازدیدکنندگان روسی از جمله وزیر خارجه این کشور که از اسرائیل دریافت کرده بود، فاش کرد. و این اقدام او باعث خشم سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و اسرائیل شد.

در سال 2019، آژانس اطلاعات مرکزی اطلاعاتی درباره انفجاری در ایران به او داد، سپس تصاویر ماهواره‌ای طبقه‌بندی شده این انفجار را در توییتر منتشر کرد، علی‌رغم اینکه قبلا گفته شده بود که این انفجار توانایی‌های آمریکا را آشکار می‌کند.

بسیاری از مقامات سابق کاخ سفید که در دوران ترامپ خدمت می کردند، گفته اند که وقتی به ترامپ گفته شد که باید اسناد محرمانه را نزد خود نگه دارد، برخی از مقامات نگران بودند که او چگونه این کار را می کند. هنگامی که او به یک سفر خارج از کشور می رفت، مشاوران و دستیارانش مجبور بودند به طور مداوم اسناد و مدارکی را که ترامپ در سایت تجارت گذاشته بود، زیر نظر بگیرند.

بر اساس اظهارات مقامات سابق کاخ سفید، ترامپ حتی هنگام خواندن اسناد مهم و محرمانه نیز توجهی نکرده و بسیاری از این اسناد را هنگام غذا خوردن خوانده و به همین دلیل بسیاری از آنها را درک نکرده است. او حتی بدون توجه به هشدارهای امنیتی، مسائل محرمانه و لجستیکی کشور را در کنفرانس های مطبوعاتی مطرح کرد.

در هر صورت به نظر می رسد مشکلات دولت آمریکا به دونالد ترامپ ختم نمی شود و او می تواند یکی از مهم ترین و مهم ترین دغدغه های دولت حتی زمانی که هیچ سمت رسمی در درون دولت نداشته باشد.

در همین حال، ترامپ همچنان از محبوبیت زیادی در میان مردم آمریکا، حتی در میان دموکرات‌ها برخوردار است و جمهوری‌خواهان به اتفاق آرا مشتاق هستند که ترامپ را دوباره به عنوان رئیس جمهور انتخاب کنند.

پس از حمله اف‌بی‌آی به عمارت ترامپ، بسیاری از هواداران از برخی شهرهای آمریکا با تجمع در مقابل مقر FBI اعتراض خود را اعلام کرده و خواستار انحلال این موسسه شدند.

رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک و یکی از دوستان و طرفداران ترامپ نیز در مصاحبه ای با نیویورک پست گفت که اگر ترامپ در انتخابات 2024 پیروز شود، به خانه جو بایدن حمله خواهد کرد.

وی ضمن سیاسی خواندن حمله اف بی آی به عمارت ترامپ در فلوریدا گفت: اگر ترامپ در انتخابات پیروز شود، از اف بی آی برای تلافی و حمله به خانه بایدن استفاده خواهد کرد.

انتهای پیام/