موافقت شورای شهر مشهد با افزایش 30 درصدی شهریه سرویس مدارس – خبرگزاری مهر ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن محدیان با اشاره به حضور جمعی از اعضای شورای محلات مناطق ۱۱، ۳ و ۴ در چهل و نهمین جلسه علنی شورای شهر اظهار داشت: این رویه و این دیدگاه در سال جاری اجرا می شود. کلیه جلسات عمومی و شاهد حضور اعضای شوراهای اجتماعی محلات در جلسات علنی خواهد بود.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، شوراهای اجتماعی محله را تشکل های ارزشمندی دانست و گفت: به دلیل اینکه مشکلات بزرگواران بسیار بیشتر از مشکلات و معضلات در سطح محله است؛ در این راستا با توجه به مشکلات و معضلات موجود در سطح محله، مشکلات و معضلاتی نیز وجود دارد. همانطور که شوراهای شهر نسبت به شورای اسلامی نظارت بیشتری بر امور شهری دارند.

وی از توجه ویژه شورای ششم به شوراهای اجتماعی محلی گفت و افزود: امیدواریم هر چه سریعتر اساسنامه این شوراها تکمیل و ابلاغ شود تا بتوانیم از نظرات اعضای شوراها بهره بیشتری ببریم. اجتماعی

محدیان گفت: در این مدت شورای شهر در اولین تصمیم خود برای ارتقای تعامل و ارتقای جایگاه شوراهای اجتماعی محله برای هر یک از محلات هدف بازآفرینی 10 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داد تا با نظر اعضای شورا هزینه شود. شورای اجتماعی و مدیران

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: متعهد هستیم این پروژه ها را تا پایان سال به اتمام برسانیم و تعامل را با شوراهای اجتماعی محلات تقویت خواهیم کرد. شوراهای جامعه دستیاران شورای شهر هستند و از زحمات آنها قدردانی می کنیم.

وی همچنین به تضاد آرا در شوراها اشاره کرد و گفت: اختلاف فطرت انسان است و اساسی است که اگر نباشد سطح جامعه بشری را پایین می آورد.

وی با تاکید بر اینکه تفاوت نشان از پویایی هر گروه و سازمانی است، افزود: در شورای ششم مشهد مقدس، معیار تقوا، متانت، صبر و بردباری است و همه متفق القول بوده ایم که شورای شهر این است. محل تعارض آراء و آراء و اکثریت آراء، معین است.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در ادامه با اشاره به مناسبت های روز و با گرامیداشت 5 مرداد سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی گفت: مروری بر خاطرات عزیزان. کسانی که از اسارت رهایی یافته اند، درمی یابیم که خداوند متعال چه صبر و شکیبایی به آنها داده و دوران اسارت را. با چه سختی هایی در زندان های رژیم بعث عراق متحمل شدند.

وی افزود: همین تسامح و احترام به ارزش ها از سوی رزمندگان در دوران جنگ تحمیلی که سن آنها گاهی به 10 سال می رسید باعث شد تا دنیا به تحقیق و بررسی انقلاب اسلامی بپردازد و در برابر عظمت ملت ایران بیفتد.

موحدیان در مراسم گرامیداشت 26 مرداد روز خبرنگار گفت: از زحمات این قشر از خادمان که در یک سال گذشته از همکاران و دوستان شورای شهر بوده اند قدردانی می کنم.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس افزود: خبرنگاران با انتقادات و توصیه های سازنده خود به پیشرفت کار شورای شهر کمک کردند که از این بابت کمال تشکر را داریم. امیدواریم رسانه ها و خبرنگاران هیچ گاه انتقاد و توصیه سازنده خود را انکار نکنند.

وی با بیان اینکه شورای ششم به صورت مستمر پاسخگوی رسانه ها و خبرنگاران است و این امر را وظیفه مهمی می داند، گفت: اعضای شورای شهر در حد توان پاسخگوی خبرنگاران بوده اند و این رویه و تعامل ادامه و افزایش خواهد یافت.

تفسیر مصوبات چهل و نهمین جلسه علنی شورای شهر مشهد

در پایان چهل و نهمین جلسه علنی شورای شهرداری، موسی الرضا حاجی باغلو، سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس به تشریح مصوبات این جلسه پرداخت.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با اشاره به لایحه نامگذاری معابر به نام شهدای والامقام گفت: با نظر و رای اعضای شورای شهر، 7 راه در سطح شهر از مشهد؛ 7 راه در شهر مشهد مقدس است. زیرگذر شهید رستگار مقدم 4 واقع در آیت الله شیرازی 17 با شماره محفوظ به نام شهید محسن اخوانی، زیرگذر شهید درخشانی 6 واقع در آیت الله شیرازی 17 با شماره حفظ شده به نام شهید محمودرضا صوابی، زیر چهارراه یدالهی 18 واقع در گذرگاه شهید 55 با حفظ شماره به نام شهیدان هوشمند حسینی (سیدرضا و سید مرتضی)، آخرین چهارراه علامه طباطبایی، حدفاصل میدان عسگریه تا انتهای آن، به نام شهید محمدباقر لعلی چشم ایلخی، چهارراه شهید رستمی 50 واقع در شهید بهشتی با حفظ شماره به نام شهدای بحرینی حمیدرضا، عبدالرسول، عبدالوهاب و عبدالزهرا، زیرگذر حجاب 42 واقع در بلوار حجاب قاسم آباد با شماره حفظ شده به نام شهید سید جواد پاینده، حجاب زیر صلیب 50 واقع در بلوار حجاب قاسم آباد با شماره حفظ شده به نام شهید صادق اشرفیان مقدم به نام شهدای متبرک شده است. تزئین شده بودند.

وی افزود: دستور دیگر این جلسه به تصویب تعرفه سرویس مدارس سال تحصیلی 1402-1401 اختصاص داشت که بر این اساس بر اساس اعمال ماده 13 بخشنامه مجریان آیین نامه ایاب و ذهاب دانش آموزان، نرخ خالص رانندگان سرویس مدارس برای سال تحصیلی 1402 1401-1401 به صورت ماهانه و به ازای هر نفر تصویب شده است.

حاجی بگلو گفت: شرکت های مجری برای حفظ ایمنی و حرمت دانش آموزان از منظر معاینه فنی و وضعیت ظاهری خودروهای سرویس مدارس را بررسی و کنترل کنند و سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی موظف است بر حسن اجرای این امر نظارت داشته باشد. رسیدگی به مسائل حقوقی امکان تخلف وجود دارد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: بر اساس مصوبه شورای شهر هزینه خدمات رسانی به مدارس دانش آموزان استثنایی را شهرداری تقبل می کند و حدود یک میلیارد و 700 میلیون تومان به آن اختصاص یافته است. این مشکل.

وی گفت: نرخ ارائه مدارس استثنایی 30 درصد افزایش یافته است که شهرداری برای دانش آموزان استثنایی نیازمند پرداخت می کند. علاوه بر این، مسافت خدمت برای هر دانش آموز به عنوان میانگین فاصله خانه تا مدرسه محاسبه می شود.

حاجی بگلو افزود: نرخ ثابت بر اساس پنج روز در هفته محاسبه می شود و در صورت نیاز به ازای هر روز اضافه 20 درصد به نرخ مصوب اضافه می شود.