شناسایی نقاط خطرناک رودخانه “بالهرود” – خبرگزاری مهر ایران و امور روز جهان

به گزارش خبرنگار مهر رضا بدرزاده عصر دوشنبه بازدید از رودخانه مرزی بالهارود این شهرستان اعلام کرد: گلوگاه های خطرناک و نقاط آسیب پذیر رودخانه بالهارود تصمیمات لازم برای شناسایی و رفع مشکلات موجود اتخاذ شده است.

وی به میزان پیشرفت فیزیکی طرح توسعه رودخانه مرزی اشاره کرد بالهارود در این شهرستان به 65 درصد رسید گفت: ساماندهی عملیات بالهارود با اعتباری بالغ بر 72 میلیارد ریال اجرا می شود.

رئیس اداره منابع آب شهرستان گرمی مغان گفت: با توجه به میزان اعتبارات تخصیص یافته بررسی فنی و برنامه ریزی کوتاه مدت برای جلوگیری از فرسایش و پیشبرد این رودخانه به داخل کشور اجتناب ناپذیر است و در این راستا تعامل سازنده با سازمان مرزبانی منطقه ضروری است.

بدرزاده وی با بیان اینکه باید اعتبارات بیشتری از منابع ملی به این پروژه اختصاص یابد، ادامه داد: در کنار برنامه ریزی بلندمدت تلاش می شود تا مشکل فرسایش نقاط حساس و آسیب پذیر هر چه سریعتر حل شود.

وی افزود: در راستای حفاظت از رودخانه مرزی بالهارود و برای دفاع از حقوق دولت و مرزبانی با حضور نماینده اولین مهندسان مشاور و کارشناس فنی آشنا به مسائل مهندسی رودخانه با حضور مرزبان درجه یک و فرمانده هنگ مرزی از شهرک رودخانه ای مرزی گرمی بالهارود در منطقه حفاظت شده شهر گرمی مورد بازدید قرار گرفت.