حیاط حمله پاسبانان خیابان طالقانی; درخواست قصاص قاتل پدر و مادر دم – اخبار حقوقی و قضایی – اخبار اجتماعی تسنیم

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه؛ جلسه رسیدگی به پرونده ضارب پلیس خیابان طالقانی و قاتل محافظان شرکت کشتیرانی شهریار صبح امروز (دوشنبه 3 مرداد) به ریاست قاضی ابوالقاسم سلواتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه قاضی ابوالقاسم سلواتی از دادگاه گفت: جلسه رسیدگی به اتهامات متهم پرونده سید علیرضا رضوی خلیق آبادی با حضور مستشار قضایی، وکیل متهم و نمایندگان دادستان برگزار می شود.

وی نماینده دادستان را برای قرائت کیفرخواست به جایگاه فراخواند.

نماینده دادستان اتهام اصلی متهم را جنگ و فساد در کشور و ایجاد رعب و وحشت در مردم با سلاح گرم دانست و گفت: متهم در خیابان طالقانی تهران با اسلحه کلت کمری شلیک کرد که در پی آن ماموران پلیس کشیک مجروح شدند. در محل بود

وی افزود: متهم قبل از ارتکاب این اقدام 4 نفر از ماموران حراست شرکت را حین حضور در شرکت کشتیرانی در شهرک شهریار به هلاکت رساند که به هر یک از قربانیان یک گلوله یدکی نیز شلیک کرد.

نماینده دادستان با بیان اینکه حمله متهم به ماموران منجر به نابینایی و جراحات دیگر ماموران شد، تصریح کرد: پس از تشکیل پرونده، با استناد به شهادت قاضی قاضی، تحقیقات محلی در این رابطه توسط دادسرای عمومی و انقلاب تهران آغاز شد. شاهدان و در ادامه وی با بررسی تصاویر دوربین های مداربسته واقع در محل جنایت به بررسی موضوع پرداختند.

وی افزود: متهم به مدت 7 دقیقه محل را در خیابان طالقانی تهران در کنار یک ایستگاه اتوبوس در سطح شهر ارزیابی کرد و در یک مورد اقدام به تیراندازی به سمت ماموران پلیس حاضر در آنجا کرد.

نماینده دادسرا گفت: متهم در اعترافات خود به تشریح نحوه قتل 4 مامور امنیتی پرداخت و مدعی شد قبل از کشتن این افراد قصد کشتن رئیس حراست شرکت را داشته و علت آن را اختلاف مالکیت عنوان کرده است. شرکت با پدرش داشت.

وی افزود: متهم در بخشی دیگر از شهادت خود عنوان کرد که پس از تیراندازی به سمت ماموران پلیس در خیابان طالقانی اقدام به خودکشی کرده که موفق به خودکشی نشده و حتی قصد داشته از آب اسیدی که در داخل بدنش حمل می کرده است استفاده کند. جیب، پلیس آن را از او گرفت.

نماینده دادستان با بیان اینکه متهم از اقدامات خود فیلم تهیه و برای شبکه های معدندین ارسال کرد، گفت: از رئیس دادگاه برای تعیین حکم اعدام برای متهم تقاضا دارم.

پس از مداخله نماینده دادستان، قاضی سلواتی دستور پخش فیلم حمله مسلحانه متهم به ماموران پلیس در خیابان طالقانی را صادر کرد و این فیلم در جلسه پخش شد.

قاضی سلواتی در ادامه با دعوت از ماموران مجروح در حادثه حمله مسلحانه متهم به آنها، از این افراد دعوت کرد در جایگاه حاضر شوند و مطالبات خود را به دادگاه اعلام کنند.

سرهنگ موسوی که در این حادثه مجروح و نابینا شده بود، گفت: روز حادثه برای انجام یک ماموریت سازمانی در محل حضور داشتم، آن هم بدون سلاح که ناگهان فردی به ما شلیک کرد.

وی افزود: لباسی که می پوشیم، لباس نظم و امنیت کشور است و ترسی از کشته شدن نداریم، از این رو از رئیس دادگاه تقاضا دارم برای «متهم» حکم اشد صادر کند.

سرهنگ غفاری دیگر افسر مجروح این حادثه بود که در جایگاه حاضر شد و گفت: در این حادثه از ناحیه زانو مجروح شدم و طبق گفته پزشکان نمی توانم به طور عادی راه بروم.

وی افزود: ما آماده شهادت هستیم و از این موضوع نمی ترسیم، اما افرادی که با امنیت کشور و مردم بازی می کنند باید به سزای اعمال خود برسند و از رئیس دادگاه تقاضا دارم به شدت اعمال کنند. مجازات متهم».

همچنین قاضی صلواتی با دعوت از همسران محیط بانان کشته شده توسط متهم، از آنان خواست تا درخواست خود را در دادگاه بیان کنند.

همسر یکی از متوفیان در گفتگو با قاضی صلواتی گفت: همسرم و پسرم تنها سه ماه بود که به این مکان مراجعه کرده بودند که این فرد آنها را کشت.

وی در ادامه خطاب به متهم گفت: همسرم تو را به نگهبانی دعوت کرد و به تو چای داد، چطور به خودت اجازه دادی این مرد را بکشی؟ پسرم هندبالیست و دانشجو بود، چرا او را کشتید؟

وی از رئیس دادگاه خواست تا برای متهم به اشد مجازات اعمال شود.

مادر یکی از نگهبانان کشته شده در گفت و گو با متهم گفت: این پسر را 10 سال یتیم بزرگ کردم فقط 2 ماه از رفتن پسرم به پاسداری نگذشته بود که این را آوردی. مصیبت بر او باد». از رئیس دادگاه تقاضای مجازات اعدام برای قاتل پسرم را دارم.

قاضی سلواتی در ادامه جلسه از نماینده حقوقی فرجا خواست در جایگاه اظهارات خود را ارائه کند و وی اعلام کرد که ماموران پلیس برای برقراری امنیت و امنیت در جامعه آماده انجام هرگونه ماموریت هستند. دادگاه به دلیل مخالفت با امنیت عمومی و نظم جامعه، متهم را به اشد محکوم کند.

در ادامه جلسه قاضی سالواتی از متهم خواست در جایگاه حاضر شود.

قاضی پس از تفهیم اتهام به متهم از وی خواست تا از خود دفاع کند.

پس از اظهارات متهم و پاسخ وی به سوالات رئیس دادگاه، قاضی سلواتی از وکیل متهم برای حضور در کافه دعوت کرد و از وی خواست تا از متهم دفاع کند.

قاضی پس از دریافت دفاعیات وکیل متهم پرونده را مختومه اعلام و از صدور رای در مهلت قانونی خبر داد.

انتهای پیام/