نمایشگاه دستاوردهای دفاعی 31 مرداد افتتاح می شود – خبرگزاری مهر ایران و جهان خبر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، امیرمحمدرضا آشتیانی در خصوص اقدامات وزارت دفاع در ایجاد اکوسیستم برای جذب مشارکت بخش خصوصی و توسعه نوآوری در حوزه دفاعی، گفت: این کار یکی از اولویت هاست. وزارت دفاع بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری و دستور رئیس جمهور اخیرا نمایشگاهی برگزار کردیم که در آن به ارائه دستاوردهای فناوری های دفاعی در این زمینه پرداختیم.

همکاری 100 شرکت دانش بنیان با وزارت دفاع در زمینه توسعه نوآوری های دفاعی

وزیر دفاع و پشتیبانی مسلح گفت: در حال حاضر نزدیک به 6 هزار شرکت با ما همکاری می کنند که از این تعداد حدود 100 شرکت دانش بنیان هستند. سازماندهی کار به گونه ای است که هیچ رقابتی با بخش خصوصی وجود نداشته باشد، بنابراین هرجا که مجموعه های ملی و بخش خصوصی نیاز داشته باشد، ما وارد می شویم و کمک می کنیم.

وی یادآور شد: این نمایشگاه که اخیرا در حوزه های مختلف برگزار شده حاصل همین اقدام است.

گزارش سالانه وزارت دفاع در اختیار نمایندگان قرار می گیرد

امیر آشتیانی با اشاره به تدوین گزارش عملکرد یکساله وزارت دفاع گفت: همه وزارتخانه ها گزارش یکساله خود را به دولت ارائه می کنند و دولت همه گزارش ها را منتشر می کند. گزارش وزارت دفاع شامل دو قسمت عمومی و محرمانه است که تقدیم دولت می شود و قسمت عمومی قابل انتشار در قالب بروشور تهیه شده و در اختیار مجلس نیز می باشد.

نمایشگاه دستاوردهای دفاعی کشور با حضور سران قوا افتتاح می شود

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: 10 مردادماه به مناسبت روز صنعت دفاعی نمایشگاهی برگزار می کنیم که در آن تمام دستاوردهای یک سال گذشته در این حوزه را ارائه خواهیم کرد. این نمایشگاه با حضور رئیس جمهور و سران کشور افتتاح می شود.