1.8 میلیارد تومان برای پروژه های عمرانی برای پرورش فکری کودکان در استان بوشهر اختصاص یافته است – اخبار بوشهر – اخبار استان های تسنیم

سامیه رسولی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بوچهروی با تاکید بر اینکه وضعیت کرونا طی 2 سال گذشته فعالیت های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را به فضای مجازی سوق داده است، گفت: در این راستا 2000 نفر به عضویت این کانون و فرهنگی، هنری، ادبی درآمده اند. ، خدمات علمی، مذهبی، تحقیقاتی را از مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دریافت کردند.

وی تعداد اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر را 3 هزار نفر عنوان کرد و گفت: در 4 ماهه امسال 10 هزار عنوان کتاب به کودکان و نوجوانان در استان امانت داده شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر تعداد کتاب های این مرکز را 180 هزار جلد برشمرد و گفت: امروزه کتابخانه های سیار روستایی در استان فعال است و اولین کتابخانه سیار شهری در شهرستان بوشهر مجوز گرفته و به زودی راه اندازی می شود.

رسولی از کسب 1.8 میلیارد تومان اعتبار عمرانی برای تعمیر و تجهیز مراکز مراکز و افتتاح آسمان سیار خبر داد و گفت: این اعتبار در 23 کانون پرورش فکری استان در شهرهای مختلف هزینه شد.

وی با تاکید بر اینکه جشنواره بین المللی قصه گویی شهریور ماه در مرحله استانی برگزار می شود، خاطرنشان کرد: بر اساس فراخوانی که علاقه مندان برای شرکت در جشنواره بین المللی قصه گویی تا مرداد ماه از طریق سامانه کانون فست .ir ثبت نام کنند. 31 ام

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر بیست و چهارمین جشنواره بین المللی قصه گویی را با محوریت امیدها و رویاها، غم ها و شادی ها، ایثار و ایثار عنوان کرد و گفت: این جشنواره در 2 دوره برگزار می شود. بخش های بین المللی برای نوجوانان، بزرگسالان جوان، بزرگسالان و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها.

رسولی افزود: در این جشنواره داستان نویسان در بخش آیینی سنتی شامل اکران خوانی، شبیه سازی و نقالی و نقالی به زبان اشاره به رقابت می پردازند.

وی با بیان اینکه مخاطبان اصلی جشنواره قصه گویی کودکان هستند، یادآور شد: بیست و چهارمین جشنواره بین المللی قصه گویی برای علاقه مندان به بخش های پادکست داستان 90 ثانیه ای و قصه گویی آزاد است.

انتهای پیام/190/ح