استان ایلام دبیرخانه سند راهبردی اربعین شد – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، سید مجید امامی روز دوشنبه در دیدار با امام جمعه مهران اظهار داشت: واقعیت این است که مرز مهران به دلیل تبلور آن در سال های دفاع مقدس و تردد زائران ایرانی و عراقی، شهری فرهنگی است.

وی تاکید کرد: زیارت اربعین رزمایش مقاومت در برابر تحریم ها، استکبار و مفاسد فرهنگی و سیاسی است، از سوی دیگر تبلیغات دشمن علیه ایران در عراق ناجوانمردانه است و این موضوع باید با تلاش برای مردم این کشور تبیین شود. فرهنگ.

امامی گفت: مبلمان خیابانی مهران باید در راستای تفرجگاه عظیم اربعین باشد، تابلوهای ورودی و سازه های موقت را می توان با محتوای اربعین و ابزار تبلیغاتی ساخت.

وی افزود: روز استان ها با کمک شورای فرهنگ عمومی استان ها در تقویم رسمی کشور طراحی و دنبال می شود و روز استان ایلام نیز از این قاعده مستثنی نیست.

امامی تصریح کرد: سند راهبردی ارتقای فرهنگی مراسم زیارت اربعین تصویب شده است اما تا زمانی که اصلاحاتی در متن آن صورت نگرفته است، در هفته های آینده آن را ابلاغ نکرده ایم و با اصلاحات جدید به تصویب می رسد. سند کامل فرهنگی و سند هویتی، دبیرخانه ویژه دائمی برای پیگیری این سند استان ایلام خواهد بود.

وی گفت: برای ارائه بهترین خدمات به زائران راه سختی در پیش داریم اما بر کارهای فرهنگی تاکید داریم. امیدواریم در ایام اربعین فعالیت هایی مانند روضه خوانی، اجرای سرود و ارائه آثار تجسمی با برنامه منسجم تری نسبت به سال های گذشته اجرا شود.»

در پایان این دیدار سید مجید امامی از صدیقه بشارتی به عنوان فعال قرآنی و فرهنگی شهرستان مهران تجلیل کرد.