دستور رئیس جمهور برای تسریع در ابلاغ و اجرای طرح کشت محصولات کشاورزی – اخبار کشاورزی – اخبار اقتصادی تسنیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در خصوص حضور آیت الله رئیسی رئیس جمهور در وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: رئیس جمهور امروز با حضور در این وزارتخانه مهم ترین ماموریت وزارت جهاد کشاورزی را بر عهده گرفت. جهاد کشاورزی برای تامین امنیت غذایی پایدار

وی افزود: آیت الله رئیسی در دیدار با مسئولان وزارت جهاد کشاورزی نیز بر تولید مواد غذایی سالم، با کیفیت و ارزان از تولید داخل تاکید کرد.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: رئیس جمهور کشورمان نیز بر تسریع در ابلاغ و اجرای الگوی کشت به عنوان برنامه محوری وزارت جهاد کشاورزی که مبنای قانونی نیز دارد، تاکید کرد.

وی گفت: اصلاح آب یکی از مواردی بود که رئیس جمهور کشورمان در دیدار امروز با مسئولان وزارت جهاد کشاورزی بر آن تاکید کرد. نحوه آبیاری محصولات کشاورزی در کشور ما باید مبتنی بر سیستم های نوین آبیاری و آبیاری زیرسطحی باشد.

ساداتی نژاد گفت: تکمیل زنجیره ارزش به ویژه در قطب های تولید محصولات کشاورزی در استان های کشور نیز از سوی آیت الله رئیسی در این نشت مورد تاکید قرار گرفت و بر افزایش سرمایه گذاری ها در این زمینه تاکید شد.

وی گفت: توسعه کلنی های گلخانه ای و معرفی محصولات سبزی و صیفی از فضای باز به فضای بسته گلخانه از سوی رئیس جمهور مطرح شده است تا زمین های کشاورزی برای تولید. کالاهای اساسی استفاده شود.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: استفاده از خوراک دام ارزان و بومی که می تواند با نمونه های وارداتی جایگزین شود مورد تاکید رئیس جمهور بوده و دستوراتی برای تولید دانه های روغنی در کشور صادر شده است.

وی گفت: تداوم تولید محصولات کشاورزی در کشورمان بر اساس روال 10 ماهه گذشته و تولید مواد غذایی مورد نیاز مردم کشورمان و تولید محصولات صادراتی از دیگر مواردی بود که رئیس جمهور در این ملاقات.

ساداتی نژاد گفت: آیت الله رئیسی در این دیدار بر انتقال تولید علوفه به مراتع کشور تاکید کرد تا زمین کشاورزی وی جایگزین کشت سایر کالاهای اساسی شود.

وی گفت: تنوع سبد محصولات پروتئینی و کاهش قیمت این محصولات از خواسته های رئیس جمهور کشورمان از وزارت جهاد کشاورزی است.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: کاشت یک میلیارد درخت از دیگر دستورات رئیس جمهور کشورمان در دیدار با مسئولان وزارت جهاد کشاورزی بود که این اقدام با کمک خود مردم انجام می شود.

وی در پایان گفت: تاکید همیشگی رئیس جمهور کشورمان استفاده از ظرفیت های مردمی برای توسعه در بخش کشاورزی است.

انتهای پیام/