گروه هندبال ایران با اسپانیا، شیلی و مونته نگرو – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، بیست و هشتمین دوره مسابقات جهانی هندبال مردان در سال ۲۰۲۳ به میزبانی مشترک سوئد و لهستان در پایان سال جاری برگزار می شود و تیم ملی هندبال مردان کشورمان برای دومین بار جواز حضور در این دوره از مسابقات را کسب کرد.

190 روز مانده به آغاز این رقابت ها مراسم قرعه کشی مهمترین رویداد هندبال جهان عصر امروز در شهر کاتوویتس لهستان برگزار شد تا تیم های حاضر در مرحله مقدماتی حریفان خود را بشناسند. مراسم قرعه کشی مسابقات قهرمانی هندبال مردان جهان با حضور ساوومیر اشمالا ستاره لهستانی و مگنس ویسلندر ستاره سوئدی هندبال جهان برگزار شد.

در مراسم قرعه کشی این رویداد، تیم هندبال مردان ایران در گروه A مسابقات قهرمانی جهان با تیم های اسپانیا، شیلی و مونته نگرو همگروه شد.

گروه بندی کامل تیم های حاضر به شرح زیر است:

گروه A:
اسپانیا – ایران – شیلی – مونته گرو
گروه B:
لهستان – اسلوونی – عربستان سعودی – فرانسه
گروه C:
سوئد – اروگوئه – آفریقا 2 – برزیل
گروه D:
ایسلند _ کره جنوبی _ مجارستان _ پرتغال
گروه E:
آلمان – آفریقا 5 – صربستان – قطر
گروه F:
نروژ – هلند – آرژانتین – مقدونیه شمالی
گروه G:
کرواسی – آمریکا – آفریقا 3 – آفریقا 1
گروه H:
دانمارک – آفریقا 4 – بحرین – بلژیک

تاکنون تکلیف 27 تیم در این رقابت ها مشخص شده و به زودی چهره 5 تیم باقی مانده در مسابقات قهرمانی آفریقا نیز مشخص خواهد شد.

بیست و هشتمین دوره مسابقات قهرمانی جهان مردان از 12 تا 29 ژانویه 2023 (22 دسامبر تا 9 فوریه 2023) به طور مشترک توسط لهستان و سوئد در 9 سالن (4 سالن در لهستان، 5 سالن در سوئد) برگزار می شود. این دومین میزبانی مشترک دو کشور در جام جهانی پس از آلمان و دانمارک در سال 2019 است.