فعالیت موکب احمد بن موسی علیه السلام پس از وقفه 2 ساله در کربلا

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، هاشم جمالی، مدیر اجرایی موکب احمد بن موسی (علیه السلام) امروز در جمع خبرنگاران از آغاز فعالیت اجرایی این موکب خبر داد و گفت: پس از وقفه ای که انجام شد. 2 سال به دلیل شیوع ویروس کرونا، امسال شاهد حضور خیل عظیم عاشقان امام (ره) بودیم. حسین(ع) در ایام اربعین در کربلا خواهیم بود.

وی با بیان اینکه بر اساس پیش بینی مسئولان ستاد اربعین امسال نزدیک به 5 میلیون زائر در ایام اربعین از نقاط مختلف کشورمان به عبادت می روند، افزود: در این راستا موکب احمد بن موسی (ع) مقدمات لازم را برای استقبال خوب زائران ایرانی در کربلا فراهم کرد. ارائه خواهد شد

جمالی با تاکید بر اینکه تمام تلاش خود را برای ارائه بهترین خدمات به منظور رفاه حال زائران امام حسین(ع) در کربلا انجام خواهیم داد، گفت: موکب احمد بن موسی(ع) از سال 94 به نمایندگی از حضرت احمد بن موسی(ع) فعالیت می کرد. . ) نگین استان فارس و شیراز از کربلای معلی آغاز شده و امسال نیز در این شهر مقدس به فعالیت خود ادامه می دهد.

مدیر اجرایی موکب احمد بن موسی علیه السلام گفت: اولین گروه از خادمان موکب احمد بن موسی علیه السلام از جمله کمیته تسهیلات از یک روز پس از دهه اول محرم به کربلای معلی اعزام می شوند. ، یعنی از 27 مرداد ماه سال جاری تا مقدمات راهپیمایی را آماده کنند.

وی ادامه داد: دومین اعزام گروه خادمان موکب احمد بن موسی(ع) 12 روز قبل از اربعین حسینی یعنی از 14 شهریور انجام می شود و به یاری خداوند موکب احمد بن موسی(ع) انجام می شود. عنوان) از تاریخ 20 لغایت 27 شهریور به مدت یک هفته خدمت خواهد کرد. تقدیم زائران اربعین می شود.

جمالی محل برپایی موکب را همچون سال های گذشته در شریعت الرودین کربلای معلی عنوان کرد و گفت: این موکب خدمات متنوع فرهنگی، اجتماعی، درمانی، سه وعده غذایی و … را ارائه می کند. شبانه روز هزار زائر را در موکب اقامه می کنیم.

مدیر اجرایی موکب احمد بن موسی علیه السلام با یادآوری اینکه موکب همواره از محل نذورات مردم بوده و ادامه دارد، از تمامی دوستداران خاندان طهارت و طهارت علیهم السلام به ویژه حضرت ابا دعوت به عمل آورد. عبدالله الحسین علیه السلام امسال نیز نذورات خود را بشمارند و خرج موکب را بدهند و خادمان امام حسین علیه السلام را در خدمت رسانی هر چه بهتر به زائران یاری کنند.

جمالی همچنین از افتتاح دفتر موکب احمد بن موسی(ع) در حرم شاهچراغ(ع) از ابتدای ماه محرم خبر داد و گفت: این دفتر با هدف جمع آوری روزانه خواسته های مردم انجام می شود. در ایام محرم و صفر در حرم مطهر شاهچراغ (ع).

مدیر اجرایی موکب احمد بن موسی (ع) یادآور شد: دوستداران خاندان طهارت و طهارت (ع) می توانند علاوه بر کمک های نقدی، برای اقلام مصرفی مانند برنج، گوشت، روغن و … کمک های غیر نقدی انجام دهند. تا بتوانیم به یاری خداوند از زائران امام حسین (ع) به بهترین نحو پذیرایی کنیم.

انتهای پیام/ س
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید