رتبه بندی سلامت دانش آموزان خوزستانی باید جدی گرفته شود – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، رضا فتوحی عصر شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان خوزستان اظهار داشت: آموزش و پرورش مهمترین عامل آینده نظام جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به نظام آموزشی در کشورهای مختلف و لزوم توجه به مقوله آموزش دانش آموزی، گفت: مهمترین رکن در دنیای امروز، قدرت انسان است؛ در حالی که در این زمینه باید توجه به آموزش دانش آموزان صورت گیرد. اگر به سیستم آموزشی کشورهای مختلف به ویژه ژاپن نگاهی بیندازیم متوجه می شویم که آموزش دانش آموزان در این کشورها از بحث آموزش فراتر رفته است.

فتوحی بیان کرد: باید تلاش کنیم تا تصمیم گیران آینده که در آینده وارد سیستم مدیریتی می شوند بتوانند بار سنگین مسئولیت استان را برای اداره هر چه بیشتر و بهتر کشور به دوش بکشند.

معاون اقتصادی استاندار خوزستان با اشاره به ظرفیت عظیم نیروهای فرهنگی در این استان افزود: 70 هزار نیروی فرهنگی در خوزستان تا یک میلیون و 100 هزار نفر آشنا وجود دارد. زبان آموز آموزش

فتوحی ادامه داد: مسئولان استان خوزستان باید برای رفع مشکلات حوزه مسئولیت خود تلاش کنند. همچنین آموزش های واجد شرایط باید به شرط جذابیت و داشتن بستر مناسب با حمایت گرایش عمومی انجام شود.

قبل از اینکه بتوانیم بحث های تربیتی را دنبال کنیم، باید به تدریج بستر کار را برای شروع سال تحصیلی جدید آماده کنیم، زیرا موضوع سنجش دانش آموزان یکی از عوامل اساسی سلامت دانش آموزان است که باید بر آن نظارت شود.