870 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای بسته اشتغال سیستان اختصاص یافته است – اخبار سیستان و بلوچستان – اخبار استان های تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم زابل حسین مدرس خیابانی در سفر امشب به سیستان و در گروه اشتغال خبرنگاران منطقه سیستان گفت: کارگروه ویژه منطقه سیستان در حوزه اشتغال کار خود را از ابتدای سال آغاز کرده است و بسته ویژه اشتغال با یک اعتباری بالغ بر 870 میلیارد تومان برای اشتغال در سال 13 وی در سیستان زمینه تهیه کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: این بسته اشتغال در فصول مختلف توسعه کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و اشتغال خانگی است و دستگاه های اجرایی باید با استفاده از تمامی توانمندی های شغلی این بسته را در پنج شهرستان اجرا کنند.

وی گفت: در حال حاضر وارد فاز اجرایی این طرح شده ایم و کمیته امداد و ستاد اجرایی فرمان امام به عنوان نهادهای انقلابی در حوزه کشاورزی در اجرای این بسته به خوبی عمل کرده اند.

مدرس خبانی افزود: دستگاه های اجرایی در حوزه دامپروری، آبزی پروری، شترمرغ و شترداری کاندیداهای زیادی داشتند که به بانک معرفی و تسهیلات به برخی از آنها پرداخت شد.

وی گفت: در خصوص اشتغال در حوزه صنعت نیز با توجه به حضور 2200 قالیباف در منطقه سیستان به حوزه بانکی معرفی شده اند و در حوزه پوشاک و گردشگری نیز داوطلبان به بانک ها معرفی شدند.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: بیش از 600 نفر در اجرای پروژه های عمرانی از جمله اجرای طرح گاز، طرح توزیع برق، ساخت مدرسه و ساخت درمانگاه اشتغال دارند. تکمیل زنجیره اشتغال و بازاریابی محصولات بسیار مهم است و یکی از مهم ترین عواملی که باعث شکست واحدهای تولیدی می شود بحث بازار است.

مدرس خبانی ادامه داد: اگر مشاغل ایجاد شده در رشته های مختلف از جمله قالی بافی و شترمرغ نتوانند محصولات خود را بفروشند طبیعی است که پس از یک یا دو ماه کار از چرخه اشتغال خارج می شوند که باید با استفاده از ظرفیت صدا و سیما انجام شود. تلویزیون و همچنین فضای مجازی باید در بازاریابی، توانمندی ها، دستاوردها و توانمندی های استان معرفی شود.

وی تاکید کرد: باید زنجیره کامل اشتغال را از نظر تامین نهاده ها در ابتدای زنجیره و بسته بندی و فروش در انتهای زنجیره تضمین کنیم تا اشتغال پایدار ایجاد شود.

این مقام ارشد دولتی در استان ادامه داد: در مرحله بعد مربیگری و حمایت از سرمایه گذاران توسط بانک ها موثر است چرا که بیشتر سرمایه گذاری ها با تسهیلات بانکی و حمایت بانکی انجام می شود. بانک ها سال گذشته 19 هزار میلیارد تومان هم از محل منابع داخلی و هم از تسهیلات اوراق ماده 16 پرداخت کردند.

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: بانک ها باید در اجرای این بسته برای اشتغال و اجرای این هدف مقدس که همان اشتغال است که بالاتر از آن نیست، مشارکت داشته باشند چرا که هدفی بالاتر از اشتغال در کشور و کشور وجود ندارد. استان

وی ادامه داد: از نظر من بانک ها و استانداران یک هدف بیشتر ندارند و آن این است که هدف و هدف آنها باید ایجاد اشتغال باشد و در این صورت می توان مشکلات اجتماعی و فرهنگی را حل کرد. سایر مشکلات ایجاد اشتغال

مدرس خبانی گفت: اگر تلاش کنیم اجرای این بسته اشتغال امیدوارکننده است و اگر گروه های جهادی، سپاه و قرارگاه عملیات پشت این پرونده باشند تا پایان سال 32 هزار نفر مشغول به کار خواهند شد.

وی بیان کرد: ملاک موفقیت ما در ایجاد اشتغال، نرخ شهرستان و مقایسه آن با آمارهای سازمان برنامه بودجه است و کاهش نرخ سازمان برنامه و بودجه در حوزه بیکاری حاکی از موفقیت است. اجرای این طرح این بسته شغلی در مقیاس کوچک، خانگی و روستایی و زودبازده می باشد.

مدرس خیابانی افزود: علاوه بر این بسته اشتغالزایی که از نوع زودبازده است، پروژه های بزرگ معدنی مانند معدن مس جان جای، معدن سیشتریگی و پروژه فولاد از جمله پروژه ها و موتورهای بلندمدتی هستند که با راه اندازی بسیاری از این پروژه ها نیز اجرا خواهد شد. کار خواهند کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران درباره طرح رزاق گفت: همسایگان شرقی ما افغانستان و پاکستان نیاز به سوخت دارند و اگر نتوانیم تجارت رسمی و سازمان یافته سوخت ایجاد کنیم، طبیعی است که قاچاق سوخت و مسائل مربوط به آن اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: بارها به وزارت نفت پیشنهاد داده ایم که برنامه اجرایی قابل اجرا داشته باشیم و چندین بار در منطقه جنوب تلاش کرده ایم و از وزارت نفت خواسته ایم که سوخت را با قیمت متعادل در اختیار مرزنشینان قرار دهد تا همه مرزنشینان می توانند از آن بهره مند شوند.

مدرس خبانی گفت: از وزارت نفت به عنوان مجری تقاضا داریم سوخت را در اختیار گروه مشمولان قرار دهد و برای مرزنشینان واقعی توسط سپاه شناسنامه صادر کند و از مزیت مرز در پری سی استفاده کند. .

انتهای پیام/392/ن