فرماندار دماوند: کمربندی جنوبی دماوند تا دو ماه آینده به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از دماوند، رضا طاهرخانی فرماندار شهرستان دماوند ظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور ائمه جمعه، نمایندگانی از اهالی شهرستان برگزار شد. شهرستان های دماوند و فیروزکوه در شورای اسلامی و دیگر مسئولان با اشاره به تحقق یکی از مهمترین خواسته های شهروندان گفت: طرح کمربندی جنوبی شهر دماوند یکی از مطالبات به جا مانده از سوی مردم بود. که پس از چندین سال پیگیری به نتیجه رسیده و حداکثر تا دو ماه آینده مطالعات اولیه آن به پایان می رسد و قرارگاه عملیات خاتم الانبیاء عمرانی در حال راه اندازی است.

وی گفت: یکی دیگر از خواسته های زمین گیر مانده و حق مردم شهر دماوند گازرسانی به 10 روستای بدون گاز این شهر بود که 6 سال پیش زمین گیر شد و پس از آن هیچ اقدام موثری صورت نگرفت. و با پیگیری های انجام شده پروژه گازرسانی 10 روستای دماوند با حمایت نمایندگان مردم دماوند و فیروزکوه در شورای اسلامی شهر و تلاش ادارات گاز و راهداری پیش از سرما به اتمام می رسد. فصل جاری و روستاها از نعمت گاز بهره مند می شوند.

فرماندار شهرستان دماوند مسائل درمانی را مورد تاکید قرار داد و گفت: در جلسه ای که با معاون وزیر بهداشت و درمان برگزار شد، اعتبارات قابل توجهی به بیمارستان ها، مراکز درمانی و مراکز بهداشتی درمانی منازل روستاهای شهرستان دماوند اختصاص یافته است که این اعتبارات برای تکمیل و تجهیز مراکز درمانی و خانه های بهداشت برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان استفاده می شود.

طاهر خانی ادامه داد: در مهرآباد یک مرکز بهداشتی درمانی با جمعیتی حدود 10 هزار نفر وجود داشت که در آینده نزدیک با پزشک ثابت همه روزه و مستقیماً به اهالی منطقه تبدیل به مرکز خدمات جامع سلامت شد. تامین و با همکاری و مساعدت سپاه دماوند مرکز بهداشتی درمانی تخصصی در مسکن مهر مهرآباد احداث می شود.

احداث درمانگاه تامین اجتماعی در شهرهای دماوند و رودهن

این مقام ارشد دولتی در شهرستان دماوند گفت: راه اندازی درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان های دماوند و رودهن نیز از دیگر اقدامات روی زمین مانده بود.

طاهر خانی ادامه داد: زمین احداث تصفیه خانه فاضلاب مهرآباد رودهان هشت سال پیش واگذار شد و ساخت آن زمین گیر شد و طی جلسه ای با وزیر نیرو اعتبار خوبی برای احداث آن در نظر گرفته شده است. تصفیه خانه فاضلاب رودهن و دماوند و طی چند روز آینده عملیات ساخت تصفیه خانه فاضلاب به پایان می رسد. رودهن روی زمین می افتد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه پروژه جدیدی در دولت سیزدهم تعریف نشده است، اظهار داشت: با هماهنگی و پیگیری هایی که انجام شد توانستیم طرح سالم سازی را در ردیف اعتبارات ملی قرار دهیم و وجود دارد. مشکل فاضلاب در شهرهای دماوند و رودهن کار خاصی نخواهیم داشت و شهرهای دیگر شهرستان دماوند به مرحله مطالعات فاضلاب رسیده اند و تلاش می کنیم مشکل فاضلاب همه شهرها و حتی روستاها را حل کنیم.

آغاز طرح هوشمندسازی خرید نان در 70 نانوایی در شهرستان دماوند

طاهر خانی با اشاره به هوشمندی نانوایان گفت: 189 نانوایی در شهرستان دماوند وجود دارد که از این تعداد 70 نانوایی به دستگاه خرید هوشمند نان متصل هستند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون برای اجرای این طرح در شهرستان دماوند به مشکل خاصی برنخورده ایم و تا 10 روز آینده تمامی نانوایی ها به دستگاه هوشمند خرید نان مجهز می شوند و مردم بدانند تمام تلاش بر این است. برای رفاه آنها

هر مدیر جهادی در شهرستان دماوند در کنار دولت خواهد بود

نماینده عالی دولت شهرستان دماوند گفت: پیگیری مطالبات به حق مردم از وظایف هر رهبری است.

طاهرخان افزود: هر مدیری که محدود است و نمی تواند به صورت 24 ساعته به هموطنان خود خدمات ارائه کند باید این فرصت را به جوانان انقلابی بدهد.

فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: یکی از اقداماتی که می تواند موفقیت یک مدیر را تضمین کند، درس گرفتن از بیانات مقام معظم رهبری به ویژه به جهاد تباین است و مدیران باید جهاد تباین را الگوی خود قرار دهند.

وی ساخت و سازهای غیرمجاز را مورد تاکید قرار داد و تاکید کرد: با هماهنگی های انجام شده بین دستگاه های ذیربط مقرر شد از ساخت و سازهای غیرمجاز به ویژه در زمین های کشاورزی جلوگیری شود.

طاهر خانی افزود: همه سازمان ها باید در جایگاه ساخت و سازهای غیرمجاز با جدیت عمل کنند و اگر نهادی در این زمینه کوتاهی کند با مدیر این اداره برخورد قانونی می شود.

انتهای پیام/67029
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید