حمله موشکی نافرجام اوکراین به بلاروس – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس 3 روز پیش اوکراین را به تلاش برای هدف قرار دادن کشورش با موشک متهم کرد.

به گزارش این رسانه، رئیس جمهور بلاروس گفت: چند روز پیش نیروهای مسلح اوکراین تلاش کردند به تاسیسات نظامی بلاروس حمله کنند. اما تمامی موشک های شلیک شده توسط آنها رهگیری و منهدم شد.

«الکساندر لوکاشنکو» در این زمینه افزود: بلاروس خواهان جنگ با اوکراین نیست. اما مینسک از خود در برابر تهدیدات دفاع می کند. بلاروس قبلاً مراکز تصمیم گیری دشمنان خود را هدف قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: با این حال، مینسک و مسکو باید آماده باشند تا در صورت اقدام تهاجمی از سوی کشورهای غربی، پاسخی روشن نشان دهند.

این در حالی است که هفته گذشته ارتش اوکراین مدعی شد که چرنیهیو، یکی از مناطق مرزی شمالی این کشور، هدف “گلوله باران شدید” از خاک بلاروس متحد روسیه قرار گرفته است.

فرماندهی نظامی مناطق شمالی اوکراین در این باره در شبکه های اجتماعی بیانیه ای صادر کرد. در این بیانیه بدون اشاره به تلفات انسانی، درباره جزئیات این حمله حاکی از آن است که «حدود ساعت 5 صبح، 20 موشک از خاک بلاروس به سمت منطقه چرنیهیو به ویژه روستای دسنا شلیک شد و زیرساخت های این منطقه وجود دارد. هدف قرار گرفته است. “

روستای کوچک دسنا با جمعیت (قبل از جنگ) تقریباً 7500 نفر در 70 کیلومتری شمال کیف، پایتخت اوکراین و 70 کیلومتری مرز جنوبی اوکراین با بلاروس قرار دارد.

این حمله موشکی درست زمانی رخ داد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در حال دیدار با همتای بلاروس خود، الکساندر لوکاشنکو، در سن پترزبورگ بود.