رئیس دانشگاه ایلام: وظیفه فعلی دانشگاه تولید علم مفید و سودمند است

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، عصر امروز علیمحمدی رئیس دانشگاه ایلام در مراسم آزادسازی مهران که با حضور جمعی از فرماندهان دفاع مقدس در دانشگاه ایلام برگزار شد، ضمن تبریک سالگرد وی با انتشار این حماسه بزرگ گفت: فراموشی نام سرافرازان فراموشی اصل جهاد و مبارزه است و کسانی که نام و یاد مجاهدان را زنده نگه می دارند در واقع یاد اصل جهاد را زنده نگه داشته اند. .

وی افزود: فرماندهان نماد مقاومت و فداکاری هستند و این نماد باید به یادگار بماند.

رئیس دانشگاه ایلام گفت: آنچه برای همه به ویژه نسل جوان اهمیت دارد، معرفی الگوهای زندگی است، زیرا در بحث آموزش و پرورش، مهمترین ابزار برای روش های تدریس موثر، معرفی الگوهاست. .

علیمحمدی گفت: هدف معرفی الگوهایی است که در فداکاری، ایثار، موضع گیری، ایستادگی و اخلاص در تلاش فراوان و جانانه نمونه بوده اند.

وی ادامه داد: در جنگ سخت، عده ای به صورت فیزیکی وارد دفاع شدند و امروز در عرصه نرم باید وارد دفاع از اسلام و نظام شد؛ در حالی که این افراد در عرصه دفاع از خود به خوبی وارد میدان شدند. اما قدم گذاشتن در زمین نرم تنها وظیفه دانشگاهیان نیست، وظیفه فرماندهان دیروز نیز هست.

این مسئول با اشاره به سخنان رهبری در خصوص جهاد گفت: امروز وظیفه ما تبیین دستاوردهای دفاع مقدس است که در درجه اول بر عهده فرماندهان است و تبیین دستاوردهای نظام اسلامی که وظیفه همگان است. به درخواست رهبر معظم جهاد.

رئیس دانشگاه ایلام گفت: امروز وظیفه دانشگاه تولید علم مفید و مفید است، علمی که نیازمحور باشد و نیاز جامعه را برطرف کند و مشکل محور باشد.

علیمحمدی گفت: تولید ثروت که بعد از تولید علمی مورد توجه قرار می گیرد یکی از وظایف دانشگاه است و در این زمینه دانشگاه باید سهم جدی داشته باشد، تولید علمی و تولید ثروت باید منجر به شغل شود. ایجاد؛ بیکاری آفت است، بیکاری آسیب های اجتماعی را تشدید می کند.

این مسئول در پایان گفت: رفع نیازهای مادی و معنوی جامعه در راستای مسئولیت های اجتماعی دانشگاه است; دانشگاه باید در عرصه جامعه مسئولیت پذیر و پاسخگو باشد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید