دوازدهمین جشنواره شعر «اشک گرانادا» در مازندران برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، سید محمد صادقی سنگدهی معاون ادبی، انتشارات و تاریخ اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران از برگزاری دوازدهمین دوره دفاع مقدس و مقاومت خبر داد. جشنواره شعر «اشک انار» گفت: این جشنواره با شعار «ما مقاومیم» به همت این اداره کل برگزار می شود.

بخش عمومی شعر دفاع مقدس، دفاع مقدس و شعر مقاومت بین المللی اسلامی (کشورهای محور مقاومت)، شهدای مازندرانی مدافع حرم، شهدای مدافع امنیت داخلی و انقلاب اسلامی، ترور ، شهدای هسته ای و علمی، شعر دفاع مقدس با استفاده از مضامین عاشورا، شعر دفاع مقدس و نقش آن در جهاد تبیین شده، شعر دفاع مقدس و جنگ خفیف، سیمای فرهنگی خون، مقام ولایت، حجاب و عفاف، حماسه اسلامی. در نهمین روز، شعر دفاع مقدس و کودک و نوجوان و نقش بانوان و روحانیت در دفاع مقدس از موضوعات این جشنواره است.

معاون ادبی، انتشارات و تاریخ اداره کل حفاظت از دفاع مقدس مازندران وی با بیان اینکه اشعار فارسی و محلی طبری (با ترجمه فارسی) مورد قبول دبیرخانه است، گفت: در مراسم اختتامیه از 22 نویسنده آثار منتخب تجلیل و آثارشان به بیست و چهارمین کنگره شعر ملی ارسال می شود. دفاع مقدس و مقاومت.

صادقی سنگدهی با اشاره به اینکه آثار برگزیده در کتاب دوازدهمین جشنواره شعر دفاع مقدس و مقاومت منتشر می شود، افزود: کتاب جشنواره در مراسم اختتامیه توزیع می شود.

دبیر اجرایی جشنواره استانی شعر دفاع مقدس و مقاومت «اشک انار» با اشاره به اینکه فراخوان این جشنواره در 20 تیرماه 1401 در بین شاعران آیینی، ایثار و مقاومت استان مازندران صادر شد، گفت: مهلت ارسال آثار تا 31 شهریور ماه سال جاری اعلام شده است.

وی گفت: شاعران مازندرانی می توانند آثار خود را به دبیرخانه واقع در ساری، بلوار دفاع مقدس، روبروی بیمارستان شفا، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های مازندران، دبیرخانه دوازدهمین دوره اشک و شعر انار ارسال کنند. آدرس ایمیل جشنواره: [email protected]، آدرس سروش: 09352307158 و برای اطلاعات بیشتر با شماره 6-33112185 تماس بگیرید.

انتهای پیام/86034/غ
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید