اعزام نیرو و تجهیزات به مناطق زلزله زده باید مدیریت شود – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، جاسم رستگار شامگاه شنبه در جلسه ستاد فرماندهی، هماهنگی و پیشگیری در بحران با اشاره به وقوع زلزله در استان هرمزگان اظهار داشت: اطلاعیه اداره کل پیشگیری، هماهنگی و واکنش به بحران و آماد استان بوشهر. ستاد فرماندهی ه بودن نیروها و تجهیزات اعزامی به مناطق زلزله زده در این جلسه تشکیل شد.

برنامه جادوگر کوچک و امور عمرانی فرمانداری کنگان با تاکید بر وضعیت و وقوع زلزله 3.3 ریشتری شب گذشته در این شهرستان، از رهبری برای اعزام نیرو و تجهیزات خواست و افزود: هرگونه کمکی که در مناطق آسیب دیده ارسال می شود باید توسط جمعیت هلال احمر ارسال شود. با هماهنگی استانداری بصورت بلوکی انجام شود.

وی با اشاره به گرمای هوا، تامین آب آشامیدنی مطبوع و کابین استراحت ارسالی به مناطق حادثه خیز را از اولویت های اصلی دانست و خواستار تهیه و ارسال آن به این مناطق شد.

رستگار گفت: سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و شرکت های مستقر در مدیریت بازرگانی کنگان (سایت 2) نسبت به ارسال بسته های مواد غذایی، آب آشامیدنی، ماشین آلات سبک و سنگین و لانه (استراحت و سرویس بهداشتی) در دستور کار قرار گیرند. .

معاون فرماندار شهرستان کنگان گفت: سه شهرداری گاناداره بندر و دریانوردی و آبفا در حوزه آب شرب نیز اقدامات فوری در دستور کار قرار گیرد و در اختیار هلال احمر شهرستان قرار گیرد.

روستاگر ادامه داد: سه شهرداری گان بر اساس توانایی ارسال ماشین ها به مناطق تصادف در حالت آماده بودن نگهداری و در صورت لزوم ارسال می شود.

جادوگر برنامه کوچک و امور عمرانی فرمانداری شهرستان کنگان گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان علاوه بر در اختیار داشتن نیرو و ماشین آلات آمادگی لازم را داشته باشد.

رستگار اعزام فوق تخصص فوریت های پزشکی از بیمارستان امام خمینی (ره) را برجسته کرد و گفت: اعلام وضعیت آمادگی شبکه بهداشت و درمان شهرستان مبنی بر اعزام تیم واکنش سریع 67 نفره به همراه آمبولانس در حالت آماده باش. بودن کامل هستند تا در صورت نیاز به منطقه ارسال شوند.

وی ادامه داد: ناحیه مقاومت سپاه محمد رسول الله (ص)پ) شهرستان در خصوص اعزام گروه های جهادی (گروه 10 گان) نیز در حال آماده سازی کامل هستند.