تفاهم نامه ای برای برگزاری ضیافت ملی ایثار و جشن فارغ التحصیلی دانشجویان بین المللی به امضا رسید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، مراسم امضای تفاهم نامه اولین دوره طرح ضیافت ملی ایثار «دوره آگاهی بخشی شهدا و ایثارگران» دانشجویان» و جشن فارغ التحصیلی دانشجویان بین المللی با حضور معاون وزیر علوم و مسئول سازمان امور دانشجویان، هاشم دادش پور. احد بجیت رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، محمدجواد سلمانپور معاون بورس و امور بین الملل دانشجویی، اردوان ارژنگ معاون دانشجویی داخلی، سید فردین تقی زاده مدیر کل دانشجویی شهید و ایثارگر، جعفر رزاقی مدیرکل معاون دانشجویی بین المللی به جای این سازمان بازداشت شدند.

داداش پور در این دیدار ضمن خیرمقدم به رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: تابستان امسال دو رویداد در شهر مقدس مشهد برگزار می شود که یکی از آنها جشن فارغ التحصیلی دانشجویان بین المللی است.
رئیس سازمان امور دانشجویان ادامه داد: دانشجویان بین المللی زیادی در کشور تحصیل می کنند. این دانشجویان معمولا دانشجویانی هستند که از کشورهای همسایه وارد دانشگاه های ما شده اند.

معاون وزیر علوم گفت: از ابتدای کار سعی کردیم برنامه های مختلفی برای دانشجویان بین المللی داشته باشیم. برگزاری جشن دانش آموختگی این دانش آموزان در مشهد از جمله برنامه هایی است که طی دو هفته آینده در جوار حرم مطهر حضرت امام رضا (علیه السلام) برگزار می شود.

وی افزود: یکی دیگر از برنامه های ما که به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد و در مشهد مقدس برگزار می شود، مربوط به طرح ضیافت ایثار «دوره آموزشی برای شهدا و دانش آموزان ایثارگر» است.

همچنین رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در این دیدار از اعتماد و انتخاب رئیس سازمان امور دانشجویان به این دانشگاه برای برپایی برنامه ضیافت ایثار که ویژه کودکان شهید و روحانیون است تشکر و قدردانی کرد و اعلام کرد: امنیت آرامش، رشد، توسعه و پیشرفت کشور و فضای حاکم بر دانشگاه ها برای تولید علم و شکوفایی علمی، مرهون خون شهدا و ایثار همه رزمندگان و هر خدمتی به فرزندان این عزیزان است. آنها مایه غرور، شادی و رحمت است.

در ادامه این مراسم، تفاهم نامه ای برای برگزاری اولین دوره طرح ضیافت ملی ایثار «دوره آموزشی دانش آموزان شاهد و ایثارگر» و برگزاری مراسم جشن فارغ التحصیلی دانشجویان بین المللی منعقد شد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید