اعلام کف و سقف شهریه مدارس غیردولتی/کاهش ساعت کاری معلمان به 24 ساعت – اخبار فرهنگیان و مدارس – اخبار اجتماعی از تسنیم

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ احمد محمودزاده، رئیس برنامه 2 سازمان مدارس و مراکز غیردولتی شهر تهران در خصوص شهریه مدارس غیردولتی با اشاره به اینکه این مبلغ شامل شهریه ثابت و فوق برنامه و هزینه ایاب و ذهاب می شود، اشاره کرد. ، غذا و لباس فرم: شهریه ثابت و فوق برنامه برای هر کدام مدرسه از فعالیت های آموزشی مطلع شده است و امسال درصد افزایش نداریم.

وی ادامه داد: در سراسر کشور شهریه ها از 4 میلیون شروع و به 35 میلیون و 6 هزار می رسد که کمترین میزان در استان کهگیلویه و بویراحمد و بیشترین در تهران است. علاوه بر این، ما به بنیانگذاران، معلمان و والدین این امکان را داده ایم که اعتراض خود را از طریق وب سایت مشارکت ها یا با مراجعه حضوری به ادارات آموزش و پرورش نسبت به میران شهره اعلام کنند.

محمودزاده با بیان اینکه به مدارس اجازه دادیم تا 38 درصد شهریه ثابت را در راستای برنامه های فوق برنامه افزایش دهند، تاکید کرد: والدین موظف به پرداخت شهریه ثابت هستند و مدرسه نیز موظف به دریافت شهریه است. از اداره آموزش و پرورش منطقه ای علاوه بر این از طریق سایت مشارکت و قسمت استعلام شهریه آموزشگاه نصب شده می توان شهریه را مشاهده کرد.

وی گفت: برنامه جدیدی را در حوزه مدارس و مراکز غیردولتی مطابق با سند تحول بنیادین، سند تحول دولت و برنامه های وزیر آموزش و پرورش تهیه کرده ایم و به دنبال تحقق آن هستیم.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی گفت: در مورد مدارس غیردولتی دو دیدگاه وجود دارد، اول اینکه به عدالت آموزشی کمک می کند چرا که در مدارس مشکل نیروی انسانی و تراکم کلاسی بالا داریم در نتیجه بخشی از مأموریت آموزشی بر عهده مدارس غیردولتی است.

محمودزاده ادامه داد: نگاه بعدی طبقه بندی آموزش و پرورش است و با رویکرد دولت جدید به دنبال تلطیف این نگاه هستیم، بنابراین سه رویکرد را دنبال می کنیم که محرومیت از حرفه حتی به تعطیلی مدارس منجر می شود.

رشد 4 درصدی تعداد مدارس غیردولتی در سال های آینده

وی گفت: 18 درصد مدارس دنیا غیردولتی، 13 درصد تابعه و 5 درصد واقعی هستند و با نهادهایی مانند معاونت دانشگاه های قرآن و عترت و سازمان سما برای غیردولتی تفاهم نامه امضا کرده ایم. مدارس وابسته هستند. با چنین سازمان هایی

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی 18 هزار مدرسه را معادل 12 درصد مدارس غیردولتی کشور دانست و گفت: بنا داریم طی چهار سال آینده این رقم را به تدریج به 16 درصد برسانیم. البته در برنامه ششم توسعه باید این کار انجام می شد اما امسال پنج استان دانشجوی غیردولتی در دانشگاه علوم قرآنی پذیرش می کنند و این روند رو به افزایش است.

محمودزاده تصریح کرد: در سند تحول دولت مدارس غیردولتی بدون سود شخصی داریم. در واقع سیاست بر ایجاد مدارس توسط خیرین و دلسوزان متمرکز است.

وی با تاکید بر اینکه تاکید بر افزایش مدارس متوسطه و دوره های مهارتی است، افزود: در اکثر کشورهای دنیا دوره ابتدایی را دوره حکومت داری می دانند و ما نیز آگاه هستیم.

تنها 2 مدیر در انتصابات جدید در معرض تضاد منافع قرار گرفتند

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی درباره بحث تضاد منافع در مدیریت مدارس گفت: طبق آمار در تلاش هستیم به این مشکل یک درصدی برسیم و در انتصابات جدید فقط 2 مدیر در خوزستان داشتیم. و مازندران که تحویل داده اند و به طور کلی اگر شرایط تضاد منافع باشد با این افراد برخورد می کنیم.

محمودزاده درباره تحصیل فرزندان کادر در مدارس غیردولتی گفت: فرزندان من در مدارس شهید درس می خوانند البته باید توجه داشته باشیم که همه کارمندان کشور و فرزندانشان در مدارس غیردولتی تحصیل نمی کنند دولتی در حین تحصیل در مدارس غیردولتی تحصیل نمی کنند. در این مدارس نه تنها به دلیل کیفیت، بلکه به دلیل برخورداری این مدارس از خدمات آموزشی جامع است. بنابراین مسئول، مدرسه غیردولتی فرزند خود را در اولویت قرار می دهد.

3 درصد مدارس غیردولتی پایتخت وضعیت خوبی دارند

وی با تاکید بر اینکه باید توجه داشت که حدود 3 درصد مدارس غیردولتی پایتخت وضعیت خوبی دارند، گفت: نباید مدارس غیردولتی را حذف کنیم بلکه باید کیفیت مدارس دولتی را ارتقا دهیم.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی درباره وضعیت مدارس غیردولتی گفت: معلمان این مدارس نباید به دنبال استخدام در آموزش و پرورش باشند زیرا این معلمان سرمایه ما هستند.

محمودزاده افزود: در شرایط فعلی معلمان غیردولتی طبق قانون کار باید 44 ساعت در هفته کار کنند و با توجه به اینکه شأن این قشر باید حفظ شود، پیشنهادی به مجلس ارائه کرده ایم و به دنبال آن هستیم که این دوره از فعالیت باید به 24 ساعت کاهش یابد، اما حقوق نسخه کامل دریافت می کند و اکنون منتظر هستیم تا این قانون برای اجرا در مجلس ارائه شود.

وی گفت: پیرو سیاست مدرسه شیشه ای قراردادی بین مدرسه و موسس منعقد و تحت نظارت تامین اجتماعی قرار می گیرد تا وضعیت نیروی انسانی مدارس غیر دولتی روشن شود.

انتهای پیام/