امضای سه تفاهم نامه بین آمریکا و بحرین – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی بحرین، «رشاد بن عبدالله آل خلیفه» وزیر کشور بحرین در سفر رسمی خود به آمریکا.الخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی آن کشور از این دیدار بازدید کرد. در این دیدار دو طرف سه قرارداد همکاری امضا کردند.

وزیر امنیت داخلی آمریکا در این دیدار بر تقویت همکاری های دوجانبه در چارچوب روابط مستحکم بین دو کشور تاکید کرد و اعلام کرد: بحرین شریک و متحد اساسی آمریکا در عرصه امنیت است. تهدیدها در عرصه های منطقه ای و بین المللی».

وی با اشاره به اهمیت تفاهم نامه ها و تفاهم نامه های امضا شده بین دو طرف، از آمادگی آمریکا برای حمایت های لازم و تبادل تجربیات دو کشور در زمینه های مختلف خبر داد.

از سوی دیگر وزیر کشور بحرین بر تقویت روابط دوجانبه تاکید کرد و از سطح همکاری و هماهنگی در امور امنیتی و تبادل تجربیات در چارچوب مشارکت راهبردی و ارتباط مستمر برای رفع چالش های امنیتی قدردانی کرد.

در این دیدار طرفین درباره موضوعاتی چون مبارزه با تروریسم، امنیت سایبری و راه های تقویت همکاری های امنیتی از طریق تبادل تجربیات و دیدارهای دوجانبه بحث و تبادل نظر کردند.

وزیر کشور بحرین بر اهمیت همکاری های بین المللی در زمینه هواپیماهای بدون سرنشین و همکاری های بین المللی در مبارزه با حملات سایبری تاکید کرد.