وجود 2 فضای آموزشی در کانون اصلی زلزله هرمزگان – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، در پی وقوع زمین لرزه صبح شنبه در استان هرمزگان به محوریت بندر خمر، بلافاصله تیمی از مهندسین و کارشناسان فنی اداره کل نوسازی مدارس استان هرمزگان برای ارزیابی وضعیت به مناطق زلزله زده اعزام شدند. وضعیت. مدارس و ساختمان مدارس

تیم فنی نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان هرمزگان صبح امروز و در اولین ساعت پس از زلزله در روستای سایه خوش بندرلنگه که کانون اصلی زلزله بود حضور یافتند و بررسی کردند. میزان خسارت باعث ایجاد دو مدرسه در این روستا شد.

در این بازدیدها مشخص شد مدرسه 6 کلاسه «15 خرداد» که در سال 1348 ساخته شده و بیش از 50 سال قدمت دارد و پیش از این در لیست مکان های تخریب و بازسازی قرار داشت، آسیب جدی دیده است. ، و مدرسه “گلستان دانش” که ساختمان آن در سال 1391 ساخته شده بود، آسیبی ندید و فقط دیوار قدیمی منطقه آسیب دید.

نکته مهم دیگر این است که با توجه به شدت زیاد زلزله و گستردگی خسارت و تخریب ساختمان های منطقه، تمامی نیروهای امدادی و امدادی در مدرسه دانش گلستان مستقر هستند و این مدرسه به عنوان مدرسه بحران تعیین شده است. و پایگاه امدادی برای مردم.

بر اساس اخبار و اطلاعات دریافتی از شهرها و روستاهای اطراف کانون زلزله، تاکنون گزارشی مبنی بر تصادف و خسارت به مدارس و فضاهای آموزشی دریافت نشده است. اما تیمی از کارشناسان فنی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور نیز برای بررسی های بیشتر به منطقه زلزله زده اعزام شده اند.

لازم به ذکر است ساعت 02:02 امروز شنبه 20 تیر 1401 زمین لرزه ای به بزرگی 6.1 ریشتر حوالی بندر خمر در استان هرمزگان را لرزاند که ده ها پس لرزه داشته است. که 6.1 در مقیاس ریشتر گزارش شده است.