شهر “لیسیچانسک” در محاصره روسیه قرار گرفت – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری تاس، رمضان قدیروف رئیس منطقه خودمختار چچن روز شنبه در پیامی از محاصره کامل شهر لیسیچانسک واقع در لوهانسک خبر داد.

به گزارش این خبرگزاری، رئیس منطقه خودمختار چچن در تلگرامی در این باره نوشت: محاصره به پایان رسیده و باید گفت به زودی حمله همه جانبه به این شهر آغاز خواهد شد.

وی در این خصوص افزود: دشمن جایی برای رفتن ندارد. زیرا تمام راه های داخل و خارج شهر مسدود است.

نیروهای ارتش روسیه شهر لیسیچانسک، دومین شهر استراتژیک و تنها شهر تحت کنترل نیروهای اوکراینی در لوگانسک، واقع در دونباس در شرق اوکراین را بستند و از خروج نیروهای اوکراینی جلوگیری کردند.

یک افسر روس در گفتگو با ریانوفستی گفت که سربازان اوکراینی به روستاهای این منطقه پناه برده اند. زیرا این روستاها راه های فرار از لیسیچانسک هستند.

این افسر روسی ادامه داد: آنها گفتند می خواهند لیسیچانسک را به ماریوپل دوم تبدیل کنند، اما اکنون می فهمند که وضعیت چقدر ناامید است.

وی همچنین با اشاره به اینکه چند روز پیش امکان خروج از لیسیچانسک با 4 خط وجود داشت، افزود: اکنون تنها 2 باند وجود دارد.

همزمان یگان های اوکراینی که از این منطقه خارج می شوند به شلیک توپخانه به روستاهای مجاور ادامه می دهند و ساکنان محلی را کشته و خانه های آنها را ویران می کنند.

همچنین خبرگزاری تاس در این رابطه گزارش داد که نیروهای روسی از 5 جهت وارد لیسیچانسک شدند و نیروهای اوکراینی را به دام انداختند.

پیش از این رسانه ها گزارش داده بودند که نیروهای روسی پس از تسلط کامل بر شهر «سیویرودونتسک» در دونباس به سمت لیسیچانسک پیشروی کرده اند.

وزارت دفاع روسیه پیشتر اعلام کرده بود که نیروهای این کشور سیویرودنوتسک و شهر نزدیک «بوریسک» را به کنترل کامل درآورده اند.

اوکراین مدعی خروج خود از شهر مذکور به عنوان “خروج تاکتیکی” برای ادامه نبرد از زمین بالاتر در لیسیچانسک در ساحل مقابل رودخانه Seversky Donets شد.

سقوط شهر Sivirodonetsk و سقوط آن به دست نیروهای روسیه بزرگترین پیروزی روسیه از زمان تصرف شهر بندری Mariupol در ماه گذشته بود. این موضوع تأثیر زیادی بر میدان نبرد در شرق اوکراین خواهد داشت، زیرا ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین قبلاً اعلام کرده بود که نتیجه نبرد در این شهر سرنوشت منطقه دونباس (از جمله دونتسک و لوگانسک را که روسیه مستقل به رسمیت شناخته است) تعیین می کند. .