اطلاعات فوق محرمانه چگونه از اتاق وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به رسانه ها درز می کند؟

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، رسانه های عربی به نقل از کان، رادیو و تلویزیون رسمی رژیم صهیونیستی، حجم اطلاعات درز کرده توسط دستگاه امنیتی اسرائیل را به حدی قابل توجه گزارش کردند که بنی گانتز. وزیر جنگ اسراییل را بر آن داشت تا دستور تحقیق درباره رابطه با منبع این افشاگری را بدهد.

به گفته گانتز، این افشاگری ها سیاست ابهام اسرائیل در مورد رویارویی با ایران را تضعیف می کند.

برخی رسانه‌های عبری نیز به این موضوع اشاره کرده‌اند که سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیل نگران هستند که منبع افشای دیدار آویو کوچفی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل و فیاض بن حامد الوائلی، همتای سعودی وی در مصر نیز اسرائیلی باشد.

این افشاگری در حالی صورت گرفت که عربستان سعودی پیش از اعلام تعهد تل‌آویو به طرح صلح عربی که توسط ملک عبدالله، پادشاه سابق عربستان سعودی طراحی شده بود، مکرراً تأکید کرد که برای هیچ نوع مذاکره مستقیم با اسرائیل آماده نیست. اطلاعات منتشر شده در ارتباط با او دیدارهای عربستان و اسرائیل را تکذیب می کند.

یکی دیگر از اطلاعات فاش شده که گانتز را به وحشت انداخت، خبر دریافت شده توسط نیویورک تایمز بود مبنی بر اینکه اسرائیل در نامه هایی به ایالات متحده به واشنگتن اطلاع داده است که مسئول انقلاب اسلامی حسین صیاد خدایی، افسر عالی رتبه سپاه پاسداران است.

کان از کانال 11 تلویزیون اسرائیل در گزارش خود خاطرنشان کرد که سرویس های امنیتی اسرائیل قصد نداشتند اقدامات سختگیرانه ای علیه شخص یا افراد خاصی انجام دهند، بلکه هدف آنها جلوگیری از افشاگری های بیشتر بود.

گانتز در دستورات خود خواستار تحقیق در مورد درز اطلاعات در مورد مذاکرات امنیتی که پشت درهای بسته در مورد ایران انجام شد، شد.

یکی دیگر از نگرانی‌های گانتز، انتشار گزارش‌هایی درباره اختلاف نظر ارتش اسرائیل و موساد بر سر موضع تل‌آویو در قبال توافق هسته‌ای جدید با ایران است.

همچنین قرار است درباره انتشار گزارش سرنگونی پهپادها در حریم هوایی عراق و همچنین سفر رئیس ستاد ارتش اسرائیل به مصر علاوه بر حملات اسرائیل در سوریه، تحقیق و تفحص صورت گیرد.

برخی از رسانه های عربی تعداد موارد نگران کننده گانتز را 10 مورد گزارش کردند که چنین دستوری را برای وی به ارمغان آورد.

انتهای پیام/