اعزام ماشین آلات نیروی زمینی سپاه به مناطق زلزله زده هرمزگان/آواربرداری به زودی آغاز می شود – اخبار هرمزگان – اخبار استان های تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم بندرعباس به گزارش روابط عمومی پایگاه مدینه منوره، سردار سرتیپ پاسدار محمد مارانی گفت: به محض وقوع زلزله در غرب استان هرمزگان، جلسه ستاد بحران در فرمانداری بندرلنگ این استان تشکیل و پایگاه مدینه منوره حضور یافت. در این جلسه همچنین به محض وقوع زلزله، نیروهای قرارگاه مدینه منوره برای امداد رسانی فراخوانده شدند و در اولین ساعات وقوع زلزله، یک تیم سیار امداد و نجات پزشکی متشکل از پنج پزشک عمومی، پرستار و امدادگر و همچنین مسئول بهداشت و درمان انجام شد. این اردوگاه به منطقه اعزام شد.

فرمانده قرارگاه مدینه منوره بر استقرار ماشین آلات مهندسی این پایگاه در مناطق لرزه خیز تاکید کرد و گفت: سه دستگاه اسکید لودر، سه دستگاه لودر و کامیون در منطقه لرزه خیز مستقر شده است. همچنین گروه 46 امام هادی علیه السلام نیز ماشین آلات مهندسی خود را در محل زلزله مستقر کردند.

مارانی ادامه داد: کار آواربرداری برخی از مناطق زلزله زده به زودی آغاز می شود و قرارگاه مدینه در این امر نقش بسزایی دارد. همچنین مجموعه ژنراتور این کمپ برای پشتیبانی از زیرساخت های اسکان استراتژیک در مناطق زلزله زده به منطقه مستقر شده است. زیرا هم اکنون سه چادر گروهی قرارگاه مدینه منوره با ظرفیت 50 نفر در منطقه مستقر شده است. منطقه، و این چادرها مجهز به کولرهایی هستند که ژنراتور از آنها پشتیبانی می کند، کار می کند.

وی با بیان اینکه قرارگاه مدینه در آینده نزدیک از کمک رسانی برای ایجاد کانکس در مناطق زلزله زده حمایت می کند، گفت: در حال حاضر دو دستگاه آمبولانس و دو تانکر آب 13 هزار لیتری پایگاه در منطقه مستقر هستند و به سرعت در اختیار آنها قرار می گیرند. امداد و تامین آب

سردار مارانی گفت: 15 هزار قوطی، دو تن برنج، دو تن مرغ و گوشت، 10 هزار آب معدنی و 10 دستگاه خودرو تویوتا برای پخت و پز و امداد رسانی به مناطق زلزله زده ارسال کرده ایم.

فرمانده پایگاه مدینه منوره در پایان خاطرنشان کرد: قرارگاه مدینه تا زمانی که لازم باشد در کنار مردم استان هرمزگان خواهد بود و خدمت به مردم را از اصول و مبانی اساسی خود می دانیم و عزم خود را جزم کرده ایم.

انتهای پیام