آمریکا به دنبال تصرف منابع نفتی یمن است – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، عبدالعزیز صالح بن حبطور نخست وزیر یمن در دیدار با استانداران استان حضرموت و المهره از مقاومت مردم آزاده این استان قدردانی کرد. دو استان و در مقابله با اشغالگران سعودی و نقشه های آنها علیه حاکمیت ملی این کشور.

وی افزود: مردم آزاده باید نسبت به نقشه های ائتلاف متجاوز سعودی در استان ها و مناطق اشغالی حساس بوده و اجازه محاصره این استان ها توسط ائتلاف آمریکایی، سعودی و اماراتی را ندهند.

بن حبتور تاکید کرد: سفر سفیر آمریکا به یمن به استان های حضرموت و المهره بخشی از تلاش های بی وقفه واشنگتن برای تسلط بر میادین نفتی و بنادر نوار جنوبی یمن و بخشی از سواحل غربی است.

نخست وزیر یمن همچنین در این دیدار به وضعیت دو استان حضرموت و المهره در سایه اقدامات متجاوزانه و اشغالگرانه ائتلاف متجاوز سعودی – اماراتی تحت نظارت مستقیم واشنگتن و از لندن اشاره کرد. .

وی همچنین به ابعاد سفر سفیر آمریکا به دو استان حضرموت و المهره اشاره کرد و گفت: این اقدام به وضوح بر حمایت مستقیم آمریکا از ائتلاف متجاوز سعودی برای غارت ثروت های یمن و بهره برداری از منابع این کشور تاکید دارد. فرصت ژئوپلیتیکی برای منافع و اهداف واشنگتن.

در این دیدار اهمیت حمایت از مقاومت مردم یمن در استان های مذکور برای مقابله با طرح استعمار به عنوان بهترین گزینه برای مقابله با اشغالگری و وادار کردن متجاوزان به خروج از خاک یمن مورد تاکید قرار گرفت.

لازم به ذکر است که از 15 فروردین 94 عربستان و امارات در قالب ائتلافی متشکل از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا حملات گسترده ای را به یمن فقیرترین کشور آغاز کرده اند. کشور عربی به بهانه بازگرداندن عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی این کشور به قدرت برای رسیدن به جاه طلبی ها و جاه طلبی های سیاسی خود.