حوزه عفاف و حجاب نیاز به زمینه سازی دارد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام سید محسن محمودی در جلسه گرامیداشت هفته حجاب و عفاف که در سپاه ناحیه ورامین برگزار شد، طی سخنانی گفت: عملکرد ما در این حوزه پر از ایرادات و ایراداتی است که نشان می دهد ما در زمینه اجرا ضعیف هستیم.» و دستگاه هایی که وظیفه ای به آنها محول شده بود کار خود را به درستی انجام ندادند هستند.

وی افزود: زمینه سازی در حوزه حجاب و عفاف لازم است و حجاب فاطمی باید توسط زنان محجبه در مقابل جامعه جاهل و بعضا مغرض ما کشیده شود و پیام آن به کسانی که بنا به دلایلی انجام نمی دهند رسانده شود. می خواهند این دستور الهی را رعایت کنند.

وی مشکلات عدیده در حوزه حجاب و عفاف را به دلیل رها شدن این حوزه از سوی متولیان امر بی شمار دانست و تصریح کرد: دولتمردان، قوه قضائیه، نیروی انتظامی و بسیج باید از پروژه های این حوزه حمایت کنند. حوزه حجاب و حیا مانند حمایت مستقیم و ویژه در غیر این صورت مشکلات در آینده بیشتر می شود و در صورت شکست ممکن است جبران آن بسیار دشوارتر شود.

ادارات باید پیشتاز فرهنگ حجاب باشند

حجت الاسلام رضاپور امام جماعت شعبه جواد آباد در این جلسه گفت: رضاخان ملعون برای تعرض به اسلام دو کار ضد دینی انجام داد یکی حجاب و دیگری توهین به عمامه روحانی.

وی خواستار برنامه ریزی و اجرای برنامه های فرهنگی شد و افزود: گاهی باید مواردی از جمله حجاب اسلامی را فرهنگی کرد و دستگاه ها باید این تحول را هدایت کنند و مدیران نیز در این زمینه پای کار باشند.

رضاپور گفت: وظیفه دولت جلوگیری از مسائل و مشکلات اجتماعی و فرهنگی است و در بحث حجاب و عفاف نیز وظیفه مسئولان ارشد بسیار سنگین است.

برنامه های هفته عفاف و حجاب در ورامین اعلام شد

فرمانده ارتش ناحیه ورامین در این دیدار گفت: برخی رسانه ها دست این دولت مظلوم نیست و برخی در دست دلالان بزرگ اقتصادی است.

سرگرد سعید تاجیک در مراسم گرامیداشت هفته حجاب و عفاف گفت: تیرماه یادآور خاطره تلخ حمله رضاشاه به مسجد گوهر شاد و قلع و قیف اینها کسانی هستند که مدافع حجاب و مخالف کشف حجاب بودند.

تاجیک ادامه داد: وضعیت حجاب و عفاف در حال حاضر در کشور مساعد نیست و باید نهادها و حامیان حریم خانواده برای برگزاری این یادواره حضرت زهرا سلام الله علیها به میدان بیایند و مسئولان نیز مسائل اجتماعی از جمله بی توجهی را جدی بگیرند. فرهنگ حجاب و عفاف، حمایت از طرح ها، پشتوانه ای اساسی برای این دستور الهی و قرآنی باشد.

فرمانده سپاه ناحیه ورامین از برگزاری مراسم و برنامه های گرامیداشت هفته حجاب و عفاف خبر داد و گفت: مراسم مرکزی 30 تیرماه در یکی از میادین و این مراسم در بوستان خانواده برگزار می شود. تجلیل از بانوان موفق در عرصه حجاب در عناوین مختلف و با عنوان بانوی نمونه هزاره سوم نصب بنرها و بیلبوردهای گرامیداشت هفته حجاب و عفاف در شهرستان برگزاری مسابقه کتابخوانی با موضوع حجاب، برگزاری جشن با محتوای جشن طهورا در پارک ها و بوستان های شهری اعلام حجاب و عفاف را در رسانه ها انعکاس دهید، کلیپ ها، دست نوشته ها تهیه کنید. جنبش گرافیک و پوسترهایی با موضوع حجاب و عفاف، تجلیل از بانوان محجبه در ادارات، حمایت از تولیدات حجاب و عفاف در اصناف و یادآوری سازندگان و فروشندگان لباس های نامتعارف از جمله برنامه های پیش بینی شده در این هفته خواهد بود.