معرفت افزایی هدف راهپیمایی های اهل بیت علیهم السلام است – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، نشست هیئت های مسلمانان امروز (شنبه ۲۰ تیرماه) با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر که تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد. ).

در این جلسه عباس سلیمی معاون فرهنگی و زیارتی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: دشمن علیه نظام شمشیر می کشد و از هر فرصتی برای ضربه زدن استفاده می کند.

از آنجا برای هر چه باشکوهی مراسم مسلمیه، بهتر است برای تامین امنیت و رعایت قوانینی که تبلیغات اسلامی تعیین می کند، همکاری و همراهی با نیروهای امنیتی و انتظامی داشته باشیم.

وی افزود: دوستان و دشمنان این مراسم را دنبال می کنند. این مراسم به مدت سه شب از رادیو پخش می شود. امسال پس از گذشت دو سال از گنجاندن آیین‌های مذهبی و سنتی مسلمانان در فهرست آثار ملی، با شکوه‌تر جلوه می‌کند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: امید است این مراسم به سلامت و با بهره گیری از نمازگزاران و مردمی که در تلاش هستند تا این مراسم را به خوبی انجام دهند برگزار شود تا مردم از مزایای آن بهره مند شوند. نتایج آن

وی با طرح این سوال که فلسفه عزاداری برای امام حسین (ع) چیست؟ پاسخ داد: پاسخ این سؤال باید همان باشد که اهل بیت می گویند. امام حسین (ع) در زیارت اربعین خود را در راه خدا عرضه کرد تا مردم از جهل و جهل و سرگردانی نجات یابند و به مقصد برسند.

وی گفت: جلسات مذهبی نیز باید مردم را از جهل نجات دهد. امروزه به دلیل تهاجم گسترده دشمنان اسلام، این گذرگاه را بهتر می توان درک کرد زیرا به برکت همین محرم و صفر است که اسلام زنده مانده است. بنابراین جلسات باید به این سمت برود تا مردم را از انحرافات هدایت و مصون بدارند.

قاضی عسکر با اشاره به حدیث دیگری تصریح کرد: طبق روایات صریح; اهل بیت مجالسی را دوست دارند که در آن معرفتشان احیا شود و علمشان آموزش داده شود، پس در پرتو مجالس عزاداری باید معرفت اهل بیت را احیا کرد.

حضرت عبدالعظیم حسنی ادامه داد: کسانی که معارف اهل بیت را برای مردم می خوانند از اولیای الهی پیروی کرده اند. ائمه اطهار از بدآموزی و سوء استفاده از این جماعات جلوگیری کردند و راه را به گونه ای فراهم کردند که مردم دچار انحراف و گمراهی نشوند. مثلاً کسى که نماز نمى خواند، گمان نکند با حضور در مجالس عاشورای حسینى همه گناهان او بخشیده مى شود، زیرا طبق روایات صریح; شخصی شیعه اهل بیت است که امر الهی را اطاعت و اطاعت کند.

وی گفت: همچنین امام صادق (علیه السلام) فرمود به شیعیان ما بگویید که اهل بیت به ولایت ما نمی رسند مگر اینکه اهل تقوا باشند و با برادران و خواهران دینی خود هماهنگ باشند. پس هر که به مردم ستم کند از ما نیست.

قاضی عسکر با اشاره به روایتی از امام رضا(ع) گفت: حضرت می فرمایند مواظب باشید در مورد ما زیاده روی نکنید، کسانی که دشمن و دشمن ما هستند اطلاعات فضایل ما را جعل می کنند و آن را به سه قسمت تقسیم می کنند. اولاً در مقام و منزلت ما غلو می کنند و سنت ها را جعل می کنند تا اهل بیت را به مرتبه الوهیت برسانند. می گویند آتش دشمنی را تشدید کنید. امروز وهابیت چنین است. قرآن کریم می فرماید به مقدسات آنها اهانت نکنید تا به مقدسات شما اهانت نشود پس جلسات اهل بیت حل و فصل شود و بر اساس اصول و شاخص هایی که بزرگان الهی تعیین می کنند.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی گفت: مداحان، سخنرانان و برگزارکنندگان مجالس اهل بیت باید این مجالس را با هدف احیای معارف اهل بیت برگزار کنند. این نکات آنقدر قوی و قدرتمند هستند که هیچکس در طول تاریخ نتوانسته جلوی آنها را بگیرد، پس باید از توانایی این نکات استفاده کرد.

وی افزود: محتوای ارائه شده در این جلسات نباید ضعیف و خالی از محتوا باشد. این نوع مراسم با توجه به شرایط فعلی که جوانان در معرض شدیدترین تهاجم فرهنگی قرار دارند باید آموزنده باشد. در مداحی باید از اشعاری استفاده شود که باورهای مذهبی مخاطب را تقویت کند. نحوه ذکر مصیبت به گونه ای نباشد که مجالس اهل بیت را زینت ندهد.