هواپیمای جنگنده میگ 29 اوکراین توسط پدافند هوایی روسیه سرنگون شد – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه روز شنبه اعلام کرد که یک فروند هواپیمای میگ 29 اوکراینی توسط سامانه پدافند هوایی این کشور در منطقه یاوکینو سرنگون شد.

به گزارش اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی وزارت دفاع روسیه امروز گزارش داد: سامانه های پدافند هوایی روسیه یک جنگنده میگ 29 و 19 پهپاد دشمن را در اوکراین سرنگون کردند.

در این بیانیه آمده است: سامانه های پدافند هوایی روسیه یک فروند هواپیمای میگ 29 نیروی هوایی اوکراین را در یاوکینو واقع در منطقه نیکولایفسکایا سرنگون کردند.

علاوه بر این، در روز گذشته، پدافند هوایی روسیه 19 پهپاد اوکراینی را در لوهانسک و دونتسک و همچنین در مناطق خارکف و زاپوروژیه سرنگون کرد.

علاوه بر این، چهار موشک انداز متعدد از منطقه خرسون و دونتسک رهگیری شدند.

پیشتر وزارت دفاع روسیه در گزارشی از آخرین تحولات زمینی و خسارات و تلفات وارده به نیروهای اوکراینی در میدان نبرد اعلام کرده بود که پدافند هوایی این کشور موفق به رهگیری و انهدام یک فروند جنگنده «سوخو-27» شده است. و 9 پهپاد اوکراینی.

“Bok-M1” در موقعیت شلیک در منطقه اودسا منهدم شد. رادار سامانه ضدهوایی اس 300 نیز در منطقه مذکور منهدم شد.

همچنین به عنوان بخشی از نبرد سامانه‌های ضد آتش، دو جوخه سامانه‌های پرتاب چندگانه «اورگان» و «گراد» در مناطق «سوتلودارسکی» و «آدیوکا» مورد اصابت سلاح‌های دقیق نیروهای هوافضای روسیه قرار گرفتند. همچنین دو اسکادران توپخانه در نزدیکی منطقه مذکور هدف قرار گرفتند.