امیرعبداللهیان حملات رژیم صهیونیستی به سوریه را محکوم کرد – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان برای تبادل نظر و با مسئولین صحبت کنید سوریه عالی وی در دمشق با آقای بشار اسد رئیس جمهور آن کشور دیدار کرد.

در این جلسه امیر عبداللهیان ضمن ابلاغ سلام مقام معظم رهبری و رئیس جمهور کشورمان، سفر اخیر رئیس جمهور سوریه به تهران را نقطه عطفی در روابط جمهوری اسلامی ایران و سوریه دانست و آن را در پیشبرد روابط دو کشور موثر دانست. کشورها. موفقیت آمیز ارزیابی شد

وزیر امور خارجه کشورمان از تلاش های دولت و رئیس جمهور سوریه در تحکیم وحدت ملی قدردانی کرد. تمامیت ارضی و حاکمیت این کشور اعلام کرد مخالفان مشخص شده تمامیت ارضی و دولت سوریه در تلاش است تا اوضاع را در آن کشور برهم بزند.

امیر عبداللهیان وی حملات رژیم صهیونیستی به سوریه را محکوم کرد و سکوت محافل غربی و عدم پاسخگویی کشورهای مدعی غرب را دلیل غرب بر رفتار دوگانه این کشورها دانست.

وی افزود: عدم رسیدگی جدی به اقدامات مخرب و تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی نشان می دهد که ادعای کشورهای غربی مبنی بر تلاش برای تثبیت امنیت در سوریه صحت ندارد و این موضع شجاعت این رژیم صهیونیستی نژادپرست برای تلاش را تقویت می کند. برای اوضاع سوریه آشفته است.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز تاکید شدهما نگرانی های موجود را درک می کنیم اما با توسل به عملیات نظامی برای حل مشکلات مخالفیم. ما معتقدیم که مشکلات باید با گفتگو و همکاری مستقیم حل شود.

رئیس جمهور سوریه در این دیدار سفر وزیر امور خارجه کشورمان به دمشق را در شرایط کنونی با توجه به تحولات منطقه ای و جهانی مهم توصیف کرد و افزود: شرایط در حال شکل گیری است. به دست آوردن که توازن منطقه را به نفع ما تغییر می دهد. وی از کشورهای غربی خواست تا اوضاع سوریه را تحریک کنند برای استعمار، رقابت و رتبه بندی از طرفی این کار را کرد.

آقای بشار اسد در مورد نگرانی ها و خطرات در منطقه گفتگو می کند اعلام کرد برخی از این مشکلات برای کشورهای منطقه مشترک است و باید باشد راه حل سیاست و گفتگو سلام مشترک حل شود. ما خوشحالیم که در چنین شرایطی جمهوری اسلامی ایران بخشی از آن است راه حل سیاست در منطقه اشاره کرد که ما از هم دوریم راه حل آن جنگ سوریه دور ما از شما استقبال می کنیم.

رئیس جمهور سوریه روابط جمهوری اسلامی ایران و کشورش را یک رابطه می بیند کنفدراسیون وی راهبردی را قرائت کرد و افزود در 40 سال گذشته شاهد رشد روابط دو کشور بوده ایم.

او فلسطین را موضوع ماجرا قرار داد توجه وی جمهوری اسلامی ایران و سوریه را با هم قرائت کرد و یادآور شد: به دلیل فشارهای وارده به کشورهای محور مقاومت، آنها یکی هستند. یک معاهده شکل گرفته است که اتحاد اراده ها علیه نظام سلطه وجود دارد و البته کمتر کشوری در دنیا چنین اراده ای دارد.