نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی: مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن تنها با ایجاد جبهه واحد مجازی امکان پذیر است – اخبار آذربایجان غربی – اخبار استان های تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم ارومیهحجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی آذربایجان غربی که با حضور مسئولان ارشد استانی در سالن جلسات استانداری برگزار شد، ضمن اشاره به اقدامات برخی اهالی فضای مجازی که هدفشان تضعیف مبتکران است، گفتند: برای مقابله با تهاجم دشمن در عرصه فرهنگی باید هم افزایی و همگرایی شکل گیرد تا شاهد اثربخشی فضای مجازی در عرصه مقابله با دشمنان باشیم.

وی افزود: شورای فرهنگ عمومی به عنوان یک گروه تخصصی در حوزه فرهنگ عمومی در جامعه باید با تشکیل کارگروه ها و کمیته های تخصصی به این موضوع بپردازد و از ظرفیت و توانمندی کارشناسان در حوزه های مختلف فرهنگی و رسانه ای بهره ببرد. زمینه ها در این زمینه

نماینده ولی فقیه و رئیس شورای کل فرهنگی استان آذربایجان غربی گفت: ارتقای معنویت و حرکت به سمت تربیت دینی کودکان بر اساس توانایی فضای مجازی در رأس کار متولی قرار گیرد. نهادها، زیرا در این زمینه نیازمند برنامه ریزی و برنامه ریزی دقیق است. ما متعلق به گروه های دولتی و غیردولتی هستیم.

وی ادامه داد: افزایش آگاهی و سواد خانواده ها در حوزه فضای مجازی و رسانه یکی از وظایفی است که مجموعه های امانی باید به آن توجه کنند. ظلمت دیدن در مسائل اجتماعی و فرهنگی نوعی حرکت خلاف مسیر اسلام است و باید در این زمینه گام های مثبت و منفی برداشت.

حجت الاسلام قریشی گفت: در مسائل دینی مانند حجاب که در فضای مجازی مورد هجمه و توهین قرار می گیرد، باید جامعه دینی با حمایت و حمایت گروه های مختلف بصیرت افزایی انجام دهد تا جامعه در رعایت برخی احتیاط کافی باشد. چالش ها و مسائل.

وی ضمن تاکید بر لزوم دقت در کنترل همزمان فضای واقعی و مجازی تاکید کرد: نظارت، کنترل و هدایت فضای مجازی در کنار فضای واقعی یکی از الزاماتی است که توجه به آن ضروری است که در فضای مجازی وجود داشته باشد. حدی برای شهادت نیست و اتهامات و تبلیغات بسیار متفاوت است و ما در فضای واقعی با آنها برخورد می کنیم، کافی نیست و باید در دو فضا به آن پرداخته شود.

در ادامه این جلسه استاندار آذربایجان غربی نیز بر لزوم استفاده از ظرفیت دانشگاهیان و مراکز آموزشی در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: موضوع مهم در فضای مجازی شناسایی آسیب ها و رصد و کنترل این فضا است که همراه است. توسط مراکز اجرایی و علمی انجام می شود.

محمدصادق معتمدیان تربیت مربیان سوادآموزی در رسانه و فضای مجازی را یکی از موضوعات مهم در نهادهای مسئول دانست و خاطرنشان کرد: آموزش افراد و استفاده از ظرفیت همه اقشار جامعه باید در حوزه مجازی مورد توجه قرار گیرد. فضا و رسانه و در این راستا می توان برنامه ریزی دقیق و مناسبی برای ارتقای سطح عمومی سواد رسانه ای مردم انجام داد.

وی با اشاره به لزوم ایجاد ظرفیت تولید محتوای فضای مجازی با حمایت دستگاه‌های دولتی و مدیران حاضر در میدان، گفت: بزرگ‌نمایی و تهمت‌ها در حوزه فضای مجازی باید با تولید محتوا و جهت‌گیری فکری مناسب پاسخ داده شود. و در این زمینه نیاز به تقویت حوزه تولید محتوا احساس می شود.» و بهره مندی از ظرفیت و مهارت نیروهای متخصص لازم و ضروری است.

در این جلسه اعضای حاضر به ارائه نظرات خود در خصوص اهمیت فضای مجازی و تهدیدات و آسیب های موجود در این حوزه پرداختند.

انتهای پیام