صدور سند 96 درصد از اراضی منابع ملی کشور / تهیه سازمان ثبت احوال اراضی کشاورزی

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، حسن بابایی در جلسه شورای قضایی استان کهگیلویه و بویار احمد به اقدامات انجام شده در طرح کاداستر منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: در آبان ماه سال گذشته 87 میلیون هکتار از اراضی منابع طبیعی معادل 78 درصد مشخص شده است. در ابتدای اسفندماه گذشته این رقم به 96 درصد رسید و 4 درصد باقی مانده مربوط به کمیسیون سرکوب تداخل است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در خصوص اجرای طرح کاداستر اراضی زراعی گفت: عدم اجرای طرح کاداستر اراضی زراعی موجب شده است که 30 درصد پرونده های تشکیل شده مربوط به اراضی شخصی باشد نه زمین.

وی با بیان اینکه انتشار و تنظیم اسناد نقش مهمی در پیشگیری از وقوع جرایم و کنترل تعقیب و کاهش ورود پرونده ها به دستگاه قضایی دارد، افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در دیدار با مقامات قضایی در 16 تیرماه. ، 1401 موضوع شناسایی اراضی کشاورزی در دستور کار قرار گرفت که امیدواریم همه مسئولان استان ها اقدام جهادی کنند.

معاون قوه قضائیه با بیان اینکه اگر جنگل زدایی و تجاوز به کوه در جایی اتفاق می افتد به همین دلیل است، گفت: طی نامه ای به رئیس قوه قضائیه اعلام کردیم که عزم خود برای شناسایی اراضی کشاورزی جزم است و اعلام کرده ایم. در دسترس بودن در این زمینه

بابایی با تاکید بر اهمیت صدور سند زمین کشاورزی، افزود: تا کی می خواهیم زمین کشاورزی بی نام باشد، خودمان باید جلوی فساد را بگیریم و اگر مدیری از صدور سند زمین امتناع کرد و زمین خواری صورت گرفت، باید از آن جلوگیری کنیم. گرفتار.

بابایی با اشاره به دعوت از 12 بنگاه دانش بنیان برای شناسایی اراضی کشاورزی، گفت: باید کارگروهی تشکیل و برای تمامی اراضی کشاورزی قطعه قطعه شده سند مالکیت صادر شود.

وی با بیان اینکه گزارش کاداستر اراضی زراعی به دفتر مقام معظم رهبری ارسال می شود، گفت: اگر نهادها، افراد یا استان ها در این زمینه کوتاهی کنند به دفتر مقام معظم رهبری گزارش می دهیم.

وی با بیان اینکه مصمم هستیم نقشه کشی را در حوزه کشاورزی تکمیل کنیم به همین دلیل تمام نیروها در حوزه نقشه برداری شکل گرفته است، گفت: خلأها و حذفیات در این زمینه قابل قبول نیست و امکانات و شرایط برای آن وجود دارد. امکان تحقق این طرح وجود دارد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه هیچ فردی برای صدور سند پیگیری نشده است، خاطرنشان کرد: 30 تا 40 درصد شکایات مربوط به اراضی کشاورزی در مجامع عمومی است.

وی تاکید کرد: امیدواریم کهگیلویه و بویراحمد اولین استانی باشد که طرح کاداستر اراضی را تکمیل می کند.

انتهای پیام/82024
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید