وزیر کشور: ساختمان متروپل دارای شرایط بسیار حساس و ناایمن است/ مواد لجستیکی به منطقه ارسال شد – اخبار خوزستان – اخبار استان های تسنیم

احمد وحیدی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در آبادانوی در خصوص آخرین وضعیت امداد و نجات و همچنین آخرین آمار قربانیان گفت: امداد و نجات همیشه با حساسیت بالایی انجام می شود.

وزیر کشور ادامه داد: اکنون به دلیل احتمال ریزش ساختمان مجاور، مدتی است که کار متوقف شده است تا امنیت بهتری برای امدادرسانی ایجاد شود، زیرا آرماتوربندی در ساختمان انجام می شود و باید مطمئن شویم که شرایط امدادی در حادثه سقوط ساختمان متروپلیس بسیار حساس و خطرناک است.

وحیدی ادامه داد: شرایط بسیار حساس و خطرناک است، تمام تلاش نیروهای امدادی و پشتیبانی با کار قوی و جدی دنبال می شود اما شرایط بسیار سخت است.

وزیر کشور گفت: تمامی امکانات و تجهیزات اعم از جرثقیل لودر سنگین، کاتر پلاسما برای برش بتن و سایر تجهیزات اضطراری از سراسر کشور در محل حادثه متروپلیس مستقر هستند.

وی گفت: آتش نشانان مرحله مقدماتی و نیروهای مردمی و هلال احمر، دانشگاه های نظامی و پزشکی به صورت شبانه روزی در حال کار و پشتیبانی هستند که 34 نفر از مصدومان ترخیص شده اند. و ما همچنان به دنبال افراد دیگری هستیم که زیر آوارهای متراکم و بسیار سنگین و در وضعیت نامعلومی گیر افتاده اند.

وحیدی در خصوص نحوه امداد و نجات گفت: کار با حساسیت بسیار بالا و به ناچار با سرعت کم با تمام ظرفیت نیروهای امدادی و با کمترین خطر ممکن انجام می شود.

وی ادامه داد: کار آواربرداری دو دلیل عمده دارد و آن اینکه هم اکنون امدادرسانی بر اساس نجات افراد گرفتار و در وضعیت نامعلوم و مراقبت و حساسیت است و باید در برخی نقاط انجام شود. جمع آوری زباله با لودر امکان پذیر نیست.” دلیل دوم این است که هرگونه حذف آوار از امتداد این سازه های ناپایدار ممکن است باعث ریزش سازه های دیگر شود و برای سایرین در صحنه خطرناک باشد.

وحیدی در پایان گفت: تیم های مهندسی نیز در حال پی ریزی استحکام ساختمان هستند که احتمال ریزش ساختمان کلانشهر آبادان را کاهش می دهد و انتظار می رود امدادرسانی ساعت ها متوقف شود.

انتهای پیام/ 343 / Ô