جلسه کمیته کاهش قیمت ها؛ نهضت کاهش قیمت تمام شده کالا و خدمات پروژه بزرگ دیوان محاسبات است – اخبار مجلس و دولت ایران – اخبار سیاسی تسنیم

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، جلسه کمیته کاهش قیمت تمام شده کالا و خدمات با حضور مهرداد بذرپاش رئیس دیوان محاسبات برگزار شد. در این جلسه اعضای کمیته گزارشی از اقدامات خود ارائه کردند سپس رئیس دیوان محاسبات کشور نکات مهمی را مطرح کرد.

بذرپاش با تاکید بر اهمیت این کمیته گفت: نهضت کاهش قیمت تمام شده کالا و خدمات در دیوان محاسبات پروژه بزرگی محسوب می شود.

وی با یادآوری «اصلاح نظام برآورد و مصارف» مندرج در قانون مالی 1381 حدود 20 ساله، عزم این نهاد نظارتی را برای الزام دستگاه‌های اجرایی دولت به هزینه‌های کمتر اعلام کرد. بهبود عرضه کالا و خدمات

رئیس دیوان محاسبات کشور افزود: در حال حاضر مؤسسات زیادی در حال فعالیت هستند که با امکانات و نیروی انسانی مجزا، گاه موازی کاری دارند؛ اگر حرکت برای کاهش قیمت کالا و خدمات تبدیل به یک سخنرانی شود، این موازی کاری از بین می رود و بار هزینه های اضافی از دوش دولت و مردم برداشته خواهد شد.

مهرداد بذرپاش حرکت کاهش قیمت تمام شده کالا و خدمات را مطابق با تحقق شعار مردم، بنیاد دیوان محاسبات دانست که موجب کاهش قیمت کالا و خدمات برای مردم می شود.

رئیس دیوان محاسبات با اشاره به برخی تحولات مثبت در نتیجه اجرای نهضت، فضای رقابتی کسب و کار و تولید و افزایش رفاه مصرف کننده، رشد سریع و مستمر اقتصادی، بهبود درآمد سرانه، ایجاد اشتغال پایدار و دستیابی به رهبری اقتصادی، علمی و فناوری در منطقه در قالب سند چشم انداز 1404 از جمله این موارد ذکر شده است.

بذرپاش در پایان از این اقدام به عنوان یکی از ارکان مهم اصلاح ساختار بودجه یاد کرد.

انتهای پیام/