حقوق پرستاران اورژانس باید پیگیری شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، جعفر میعادفردر شانزدهمین جلسه شورای عالی نظام پرستاری ضمن تشکر از پیگیری های انجام شده برای تکمیل قانون تعرفه خدمات پرستاری گفت: سازمان اورژانس نیز خود را در کنار پرستاران می داند و مزایای آن شامل همه می شود. و ما همه در یک قایق هستیم کشتی می تواند همه را به اعماق دریا ببرد و نگهداری از آن برای همه مفید است.

وی افزود: یکی از مشکلاتی که در زمینه اورژانس های پیش بیمارستانی داریم رایگان بودن خدمات است اما کارکنان این سامانه دارای حقوق هستند و ما نیز موظف به رعایت آن حقوق هستیم.

رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: همکاران پرستاری در محیط امن بیمارستانی هستند اما پرستاران اورژانس در محیط های نامشخص و در همه صحنه ها از جمله منازل مردم و محل حادثه حضور دارند.

وی افزود: همکاران پزشک اورژانس چندین کار را همزمان انجام می دهند؛ اول پرستار اورژانس کار می کند، دوم اینکه اگر لازم باشد کارهای پزشکی انجام می دهد و بالای سر بیمار می رود و باید تصمیم بگیرد، گاهی اوقات نقش راننده را بازی می کند و بیمار را نیز حمل می کند. این تکنسین حتی نقش خدماتی هم دارد. اگر آمبولانس پنچر شود تنهاست و گاهی مجبور به انجام کارهای مکانیکی است.

میعادفر وی گفت: تکنسین اورژانس فردی است که در چندین بخش مشغول به کار است. در یک مأموریت با بیماران روانی روبرو می شود و در مأموریتی دیگر با مجروحان و سوختگان و بیماران قلبی و ‌.

وی ادامه داد: قانون ارتقای بهره وری برای پرستاران اورژانس در بسیاری از نقاط کشور اجرا نمی شود.

میعادفر وی با اشاره به جمعیت 25 هزار نفری پرستاران و اورژانس گفت: نیروهای اورژانس 19 شهید در جریان کرونا تقدیم کردند و بیش از 15 هزار نفر به کرونا مبتلا شدند و تعداد زیادی از آنها به زمین چسبیده بودند.

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: حقوق پرستاران اورژانس باید ادامه یابد. همکاران ما از عدم اجرای کامل ارتقای بهره وری رنج برده اند و نمی خواهیم مشکلی برای خدمت به مردم ایجاد کنیم.

وی افزود: تکنسین یا پرستار اورژانس نباید حقوق خود را با 4 ماه تاخیر دریافت کند.