اختصاص بیش از 3 هزار میلیارد تومان به طرح های خیریه نیمه تمام – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا تقی پور ظهر چهارشنبه در نشست مدیران عامل خیرین مدرسه ساز و معاونان مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در مشهد اظهار داشت: امسال اعداد خوبی در نظر گرفته شده است. نوسازی مدارس و تکمیل پروژه ها».

برنامه دستیار ریختن و توسعه مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس افزود: سه هزار میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های نیمه تمام خیریه، پنج هزار میلیارد تومان برای محرومیت زدایی و یک هزار میلیارد تومان برای موسسات آموزشی آموزش مجازی.

وی گفت: دولت سیزدهم روی کار آمده است و خیران مشارکت بسیار خوبی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام و شروع پروژه های جدید دارند و اگر خیران و دولت کار نکنند با مشکلات عدیده ای مواجه خواهیم شد. بحران های آموزشی و اجتماعی شد.

باید ظرفیت موسسات خیریه در داخل و خارج از کشور را افزایش دهیم

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در ادامه این تجمع گفت: باید ظرفیت 40 هزار خیر در داخل و خارج از کشور را دو برابر کنیم.

ناصر غفلی افزود: بر اساس آمار مسئولان خراسان رضوی 56 درصد مدارس عادی و 80 درصد مدارس شاخص در این استان با مشارکت خیران ساخته شده که مایه مباهات است.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور گفت: یکی از مواردی که از سوی مسئولان دولتی مورد توجه قرار گرفته، احداث هنرستان در جوار کارخانه ها و شهرک های صنعتی است و از استانداران تقاضا داریم برای ساخت مدارس با خیرین همکاری کنند. انجمن ها در این زمینه »

سرانه فضای آموزشی دانش آموزان خراسان رضوی زیر میانگین استاندارد است

مدیر کل نوسازی مدارس خراسان رضوی در این مراسم گفت: سرانه فضای آموزشی دانش آموزان در استان 4.3 متر مربع و در کشور 5.2 متر مربع و سرانه نرمال هشت متر مربع است.

ابوالقاسم بایایی وی گفت: تعداد کل دانش آموزان خراسان یک میلیون و 362 هزار و 995 نفر است که 88 درصد در مدارس دولتی و مابقی در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند که از این تعداد 712 هزار نفر در مشهد و 78 درصد در مدارس دولتی تحصیل می کنند. بقیه در مدارس غیردولتی به مدرسه می روند.

مدیر کل نوسازی مدارس خراسان رضوی گفت: سال گذشته 315 پروژه با یک هزار و 251 کلاس درس در خراسان رضوی به بهره برداری رسید که از این تعداد 195 پروژه با 699 کلاس درس با اعتبارات مشارکتی و مردمی به بهره برداری رسید.

وی افزود: بهره برداری از 268 پروژه با یک هزار و 311 کلاس درس، حذف 205 مدرسه سنتی بخشداری و 164 بخشداری غیر سنتی امسال برنامه هایی در استان وجود دارد.