هجوم گرد و غبار نفس البرزی ها را کم کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری مهر – گروه استان ها: طوفان و گرد و غبار دوباره آسمان البرز را فرا گرفت، طی دو ماه گذشته این دومین بار است که گرد و غبار زندگی مردم را مختل کرده و راه های هوایی آنها را تنگ می کند.

گرد و غبار خاک با افزایش شاخص های آلودگی عواقب منفی و زیانباری برای محیط زیست دارد و همچنین مشکلات تنفسی را برای افراد به همراه دارد.

بر اساس اعلام ایستگاه های سنجش آلودگی امروز استان، شاخص آلودگی ذرات معلق در هوا بر اثر وقوع این پدیده در وضعیت بسیار ناسالم و در محدوده ارغوانی قرار گرفت.

هجوم گرد و غبار نفس البرزی ها را تنگ کرده است

در نتیجه شاخص آنلاین کیفیت هوای صبح روز سه شنبه با ذرات زیر 2.5 میکرون در ایستگاه کرج هم اکنون روی 500 قرار دارد و کیفیت هوا در وضعیت خطرناکی قرار دارد.

در نتیجه شاخص آلودگی هوا در شهرهای فردیس، ساوجبلاغ، نظرآباد به ترتیب 187، 204 و 207 است که بر این اساس کیفیت هوای فردیس ناسالم و کیفیت هوای ساوجبلاغ و نظرآباد در وضعیت بسیار ناسالم قرار دارد. وضعیت.

چتر گرد و غبار بر سر البرزی ها

خانم کرجی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ما در خیابان طالقانی هستیم، هرچند از این طرف هوا هنوز آفتابی است، اما به کوه که نگاه می کنیم هوا صاف نیست و هوا بسیار آلوده است.

خانمی میانسال نیز می گوید: شرایط خیلی کسل کننده است و ریه هایم درد می کند، وقتی آمدم مدام در راه سرفه می کردم.

یکی از اهالی کرجی می گوید: آلودگی هوا به حدی است که به سختی نفس می کشیم و واقعاً خواب آلود هستیم، وضعیت واقعاً بد است.

در این شرایط به شهروندان به ویژه بیماران قلبی و عروقی، کودکان و سالمندان توصیه می شود تا در صورت لزوم از منزل خارج نشوند.

هجوم گرد و غبار نفس البرزی ها را تنگ کرده است

بیماران قلبی ریوی هرگز نباید از خانه خارج شوند

شهرام صیادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در این شرایط به دلیل آلودگی شدید هوا، بیماران قلبی و تنفسی به هیچ وجه از خانه خارج نشوند زیرا برای آنها مشکل ساز خواهد شد. “

وی گفت: قطعا بیماران قلبی و تنفسی در این شرایط آب و هوایی آلوده دچار مشکل خواهند شد همچنین افراد بالای 60 سال و کودکان نیز در این شرایط از خانه خارج نشوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: حضور افراد مبتلا به بیماری های قلبی عروقی و تنفسی در این شرایط احتمال عود بیماری را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که مجبور به خروج از منزل هستند از ماسک N95 استفاده کنند.

هجوم گرد و غبار نفس البرزی ها را تنگ کرده است

ادارات و مدارس البرز تعطیل است

امیر جاویدپورمعاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز گفت: در جلسه کارگروه اورژانس با توجه به تداوم آلودگی هوا امروز چهارشنبه 4 خردادماه تمامی ادارات، مدارس و بانک های استان به استثنای شعب مرکزی مورد بررسی قرار گرفتند. بسته

وی گفت: بر این اساس کلیه مراکز دولتی، بانک ها به جز شعب مرکزی و همچنین دانشگاه ها و مراکز آموزشی به جز امتحانات پایه دوازدهم تعطیل و آموزش به صورت مجازی برقرار است.

آلودگی هوای البرز علاوه بر تعطیلی مدارس، کل دفتر را نیز تعطیل کرده است. در پی آلودگی هوا، نیروهای اورژانس در حالت آماده باش قرار گرفتند و آمبولانس ها و اتوبوس های آمبولانس به برخی نقاط پرتردد مستقر شدند.

هجوم گرد و غبار نفس البرزی ها را تنگ کرده است

آلودگی کاهش می یابد، گرد و غبار باقی می ماند

آرش بهاروند احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، وضعیت جوی استان البرز را پیش بینی کرد و اظهار داشت: تحلیل آخرین مدل های پیش یابی حاکی از ناپایداری جوی در استان است.

وی گفت: به گفته وی تا ساعاتی دیگر وزش باد نسبتا شدید و گرد و غبار، گرد و خاک و به تدریج از اواخر امروز به دلیل جریانات باد، میانگین سطوح کاهش آلاینده های فرآیند پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی البرز گفت: آسمان امروز البرز صاف است و تا ساعاتی دیگر وزش باد نسبتا شدید و غبارآلود و به تدریج شاهد کاهش آلاینده ها خواهیم بود. درجه سانتیگراد و حداکثر باد 14 متر بر ثانیه است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی و تحلیل نقشه های پیش یابی و تصاویر ماهواره ای هواشناسی، فردا آسمان البرز صاف همراه با غبار محلی و در مقاطعی وزش باد نسبتا شدید است.

بهارونداحمدی دمای فردا را پیش بینی کنید و توجه داشته باشید: فردا حداکثر دما 25 درجه سانتیگراد و کمینه دما 11 درجه سانتیگراد و حداکثر باد 14 متر بر ثانیه است.