صاحب کلانشهر قطعا مرده است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجعفر منتظری در حاشیه مراسم تکریم و معارفه دادستان کل استان اصفهان و مرکز اصفهان در خصوص آخرین پیگیری های قضایی در خصوص ریزش ساختمان متروپل در آبادان گفت: ظرف اولین ساعات پس از وقوع حادثه در این حادثه حکم بازداشت صادر شد. عاملان این حادثه لو رفته اند که تعدادی از آنها دستگیر و برخی دیگر تحت تعقیب هستند.

وی با بیان اینکه مسوولان حوزه شهری و نظام مهندسی، ناظران، مجری و مالک این ساختمان متهمان پرونده ساختمان کلانشهر آبان هستند، افزود: در این پرونده نیز با توجه به شرایط و ضوابط مربوط به این ساختمان، به عنوان متهم در این پرونده اقدام شده است. این افراد به وظایف خود برای تامین امنیت ساختمان عمل نکردند که این امر منجر به این امر شد.

دادستان کل کشور در خصوص برخی اخبار ضد و نقیض مبنی بر مرگ یا زندگی حسین عبدالباقی، مالک مجتمع تجاری و تجاری کلانشهر آبادان، افزود: این فرد قطعا متوفی است و جسد وی 24 ساعت پس از حادثه پیدا شد. زیر آوار پیدا شد.

وی در خصوص پیشگیری قضایی از تعطیلی واحدهای تولیدی در کشور گفت: برای این امر در کنار دولت هستیم و تمام حمایت های قضایی لازم را انجام خواهیم داد.

حجت الاسلام منتظری افزود: در حوزه اصلاحات اقتصادی کشور، برخورد با متخلفان در اولویت است.