جهاد کشاورزی برای جلوگیری از افزایش قیمت برنج در خراسان جنوبی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر ، جواد اشرفی از کارگروه تنظیم بازار خراسان جنوبی بعدازظهر چهارشنبه با اشاره به گلایه های مردمی از افزایش قیمت برنج اظهار داشت: با توجه به افزایش غیرمعمول قیمت برنج در بازار، جهاد کشاورزی و توزیع آن در سطح شهرستان ها انجام می شود. برای جلوگیری از افزایش قیمت

وی ادامه داد: کمیته ایمنی مواد غذایی نیز باید تحلیل دقیق قیمت، توزیع شکر، برنج و سایر مصوبات را به ما اعلام کند.

اشرفی گفت: در حالی که نظارت و بازرسی بازار و برخورد جدی با تخلفات صنفی یک درخواست عمومی است، باید خط ویژه ای فعال شود تا فعالیت اصناف صادقانه، عادلانه و سالم و حداکثر جمعیت صنفی فعال شود. جامعه در استان.” آنها هم آموزش می بینند تا مطلع شوند.

وی با بیان اینکه محدودیتی در توزیع مواد شوینده وجود ندارد، گفت: اداره کل صنعت، معدن و تجارت، سازمان جهاد کشاورزی و سازمان بازرسی کل استان باید بر توزیع مواد شوینده نظارت داشته باشند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به نامه دفتر معاون اول رئیس جمهور گفت: خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین بر اساس این نامه در صورت افزایش نرخ کرایه های درون شهری و برون شهری باید قیمت های پیشنهادی ارائه و در جلسات ستاد تنظیم بازار کشور تصمیم گیری شود.

اشرفی گفت: از مراکز نظامی، آموزش عالی و پزشکی تا اطلاع ثانوی از خرید گوشت گرم در بازار خودداری کنیم تا با کمبود عرضه فرآورده های گوشتی در استان مواجه نشویم.

وی با بیان اینکه در حال تامین نیاز این مراکز به گوشت گرم هستیم، افزود: با توجه به اعلام فرماندار سرایان و وجود دام مازاد با نرخ کمتر در این شهرستان، سازمان جهاد کشاورزی این موضوع را مد نظر قرار داده است. ابتدا نیاز شهرها برای گوشت داغ، سپس آن را به خواننده ها عرضه کنید.