جزئیات جدید شهادت نازنین ابوعقلی همکارش – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پرس تلویزیونوقتی شیرین ابوعقلیروزنامه نگار فلسطینی در اوایل ماه جاری توسط نیروهای اسرائیلی در شهر جنین در کرانه باختری به قتل رسید. جوان تر شذا حنایشه او با شادی خالص از مرگ فرار کرد.

این جوان 29 ساله روزنامه نگار پورتال خبری محلی Ultra Palestine و یکی از همکاران سایت آمریکایی Middle East Eye است. ابوعقلی زمانی که هدف حمله نظامیان صهیونیست قرار گرفت حضور داشت.

حنایشه در مصاحبه با مطبوعات تلویزیون، این داستان دلخراش را بیان کرد. این مربی و مدلش در حالی که هر دو حمله نظامی اسرائیل به جنین را پوشانده بودند، هدف گلوله قرار گرفتند.

او این حادثه را «سخت‌ترین تجربه» زندگی‌اش توصیف می‌کند، نه به این دلیل که فرار سختی داشت، بلکه به این دلیل که او و دیگر روزنامه‌نگاران جوان فلسطینی دوست، فیلسوف و راهنمای خود را از دست دادند. اند.

حنایشه او در حالی که سعی می‌کرد جلوی اشک‌هایش را بگیرد، گفت: «کسی را که دوست داشتیم، کسی که معلم ما بود، کسی که به او نگاه می‌کردیم را از دست دادیم. کنار آمدن با مرگ او سخت است.

در یک ویدیوی بسیار تبلیغاتی، بلافاصله پس از فیلمبرداری ابوعقلی، حنایشه او در حال چمباتمه زدن در کنار همکار کهنه سربازش در الجزیره دیده می شود که ترسیده، جیغ می کشد و گریه می کند.

او در شبکه مطبوعات تلویزیون او گفت: «بیش از یک هفته پس از این حادثه با شما صحبت می کنم. اما هنوز از اهمیت آن کاسته نشده است. من هنوز نمی توانم بفهمم چرا این اتفاق افتاد، چرا شیرین را کشتند، چرا قصد کشتن ما را داشتند.»

حنایشه کسی که بیش از شش سال است از کرانه باختری اشغالی گزارش می‌دهد، گفت که هنوز شهامت تماشا کردن را دارد. فیلم های آن را در آنها ببرید ابوعقلی در گودال های خون دراز کشیده بود، پیروز نشد.

در آن لحظه تنها فکری را که به ذهنش خطور کرده بود به یاد می آورد ابوعقلی برای این بود که مطمئن شود یک نفر به کمکش می آید و جانش را نجات می دهد.

وی افزود: من فقط به شیرین فکر می کردم. سعی می کردم به او دست بزنم و نمی دانستم هنوز زنده است یا نه. “به این فکر می کردم که چگونه می توانم به او کمک کنم، چگونه می توانم از او محافظت کنم، چگونه می توانم او را از تیراندازی دور نگه دارم.”

شذا حنایشه او ادامه داد: «در سرم می خواستم آمبولانس بیاید و به شیرین کمک کند و او را به بیمارستان برساند. “این تمام چیزی بود که در آن زمان به آن فکر می کردم.”

حنایشه وی افزود که بعداً به او گفته شد که گلوله‌ها درختی را بالای سر او سوراخ کرده است، که بر ماهیت مسخره‌آمیز حمله اسرائیل به خبرنگاران حاضر در صحنه تأکید کرد.

روزنامه نگاران از جمله ابوعقلی و حنایشه برای پوشش این حمله، همه آنها کلاه ایمنی و جلیقه هایی به نام “پرس” به سر داشتند. آنها حتی منتظر بودند تا نیروهای رژیم صهیونیستی متوجه حضور آنها شوند.

وی با رد گزارش های رسانه های اسرائیلی و غربی مبنی بر اینکه ممکن است تیراندازی ها کار فلسطینی ها بوده باشد، گفت: آنها برای دیدن ما آمده بودند.

این روزنامه نگار 29 ساله به مطبوعات گفت تلویزیون او گفت: “من می دانم چه کسی به شیرین شلیک کرد و چه کسی تلاش کرد همه ما را بکشد، آنها سربازان اسرائیلی بودند و نه هیچ کس دیگری.” شکی نیست.»

لحظاتی قبل از شهادت ابوعقلیتحریک نیروهای اسرائیلی که به منطقه حمله کرده بودند، همکارش علی الصمودی مصدوم که بلافاصله به بیمارستان منتقل شد.

در حالی که ابوعقلی و حنایشه آنها با هم به سمت دیواری رفتند تا مورد اصابت قرار نگیرند، تیراندازی بی وقفه ادامه داشت. اما گلوله هایی به سمت آنها شلیک شد، یکی به صورت ابوعقلیقطعه محافظت نشده، برخورد کرد.

حنایشه او گفت: «آنها عمدا قصد کشتن ما را داشتند، زیرا تیراندازی زمانی که همکارم علی آنجا بود ادامه داشت. [السمودی] بشورش. گلوله باران ادامه داشت تا اینکه شیرین مورد اصابت گلوله قرار گرفت و سقوط کرد.

حنایشه درباره امتناع رژیم صهیونیستی از آغاز تحقیقات درباره این قتل ابوعقلی وی گفت که رژیم می خواهد از مسئولیت جنایات هولناک خود در سرزمین های اشغالی فرار کند.

وی گفت: نیروهای رژیم اسرائیل بارها فلسطینی ها را در روستاها و شهرها می کشند و آنها همیشه بدون اینکه مسئولیتی بر عهده بگیرند موفق به فرار می شوند. “هیچ کس به خود زحمت پاسخ دادن به آنها را نمی دهد.”

این روزنامه نگار 29 ساله فلسطینی گفت که مرگ غم انگیز بود خشمگین ابوعقلی همه آنها را تحت تأثیر قرار داد، اما آنها را از ادامه گزارش جنایات رژیم اسرائیل باز نداشت.

حنایشه او گفت: «آنها شیرین را کشتند و سعی کردند ما را بکشند، زیرا می‌خواستند ما را بترسانند، تا ما را مجبور به انجام کار خود برای برداشتن نقاب جنایت‌هایشان نکنیم، اما این مانع ما نمی‌شود.» ما با اشتیاق و صداقت بیشتر به کار خود ادامه خواهیم داد.»

ابوعقلی او به عنوان صدای فلسطینی ها در مبارزات طولانی آنها برای آزادسازی مناطق و خانه های اشغالی خود از رژیم آپارتاید اسرائیل مورد ستایش قرار گرفته است.

علیرغم تلاش رسانه های غربی برای تبرئه رژیم کودک کش تل آویو شهادت او به دلیل جنایاتش در سراسر جهان محکوم شد.