هشدار سازمان بازرسی به روسای سازمان های دولتی؛ در صورت عدم انجام وظایف محاکمه کیفری علیه شما – اخبار حقوقی و قضایی – اخبار اجتماعی تسنیم

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ در پی دستور رئیس قوه قضائیه به رئیس سازمان بازرسی کل کشور و رئیس کل دادگستری استان تهران نشست تخصصی مشترک با اعضای کمیسیون اصلی تشکیل شد. 90 جلسه مجلس در سازمان بازرسی کل کشور به بررسی مسائل و چالش های حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز پرداخت. خدائیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تبریک 3 خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و تسلیت شهادت امام جعفر صادق (ع) و شهادت صیاد خدایی در اقدام تروریستی مقابله با … انقلاب و استکبار جهانی و ریشه فساد باید به سمت انسداد و بستن گلوگاه های فساد حرکت کند.

وی شفافیت را بهترین و موثرترین راه مبارزه با فساد برشمرد و افزود: اگر شفافیت و دسترسی به اطلاعات نظارتی و نظارت مستمر وجود داشته باشد، طبیعتاً بسیاری از فسادها اتفاق نمی افتد. ».

خدائیان با ابراز تاسف از مخالفت برخی دستگاه ها با ایجاد شفافیت گفت: متأسفانه تعدادی از دستگاه ها به شدت با شفافیت و دسترسی دستگاه های نظارتی به اطلاعات و اتصال بانک های اطلاعاتی که به نهادهای دیگر داده می شود و در سایه این موضوع مخالف هستند. مخالفت، خرابکاری در طول مسیر انجام می شود.» به شفافیت دست یابد.

وی در این راستا به طور ویژه به سامانه جامع تجارت اشاره و بر لزوم تکمیل و راه اندازی سامانه فوق به منظور شفافیت در چرخه واردات و صادرات کشور و جلوگیری از مفاسد تاکید کرد و گفت: راه اندازی سامانه تجارت جهانی نگهبان ادغام یکپارچهایجاد و نظارت بر فرآیند کسب و کار و برقراری ارتباط بین دستگاه ها به منظور جلوگیری از قاچاق در مجلس تصویب و بر اجرای آن تاکید شده است، اما در عمل دستگاه هایی که باید پیشقدم باشند اهتمام لازم را در این زمینه ندارند. این رابطه این زمینه پشتیبانی نمی شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرد: بدون شک اگر اراده جدی در بین مسئولان وجود داشته باشد، نظام تجارت جهانی رصد و محقق می شود و شفافیت ایجاد می کند..

خدائیان با اشاره به دستور رئیس قوه قضائیه به بازرس کل کشور مبنی بر نظارت بر حسن اجرای وظایف و مسئولیت های دستگاه های مختلف در ایجاد سامانه جامع معاملات گفت: ضمن بررسی اقدامات انجام شده با قصور و تقصیر برخورد خواهد شد. با.

وی از مأموریت خود به تمامی معاونان سازمان بازرسی برای احصای وظایف دستگاه های مختلف و بررسی وضعیت ایجاد سامانه های مربوطه بر اساس ضوابط خبر داد و افزود: و در صورت امتناع از انجام وظایف، باید هشدارهای لازم داده شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور خاطرنشان کرد: وظایف دستگاه ها طی نامه ای از سازمان بازرسی به آنها ابلاغ شده است و در صورت قصور و تخلف از وظایف، پرونده کیفری تشکیل می شود..

آخرین وضعیت پرونده ترک اقدام تعدادی از مدیران در تعقیب سامانه های قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز

علی القاسمهر رئیس دیوان عالی استان تهران نیز به تشریح اقدامات این مرجع قضایی برای نظارت بر سامانه های مشمول قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز پرداخت و از پیگرد قانونی سران برکنار شده خبر داد. به دلیل ترک این عمل در پایان سال 1999..

وی با اشاره به رای اولیه این پرونده گفت: این پرونده که بر اساس گزارش سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر عدم اجرای توصیه های این سازمان و همچنین تحقیق و تفحص مجلس از گمرک تشکیل شده است. در حال حاضر توسط دادگاه تجدید نظر در حال رسیدگی است..

رئیس قاضی استان تهران خاطرنشان کرد: در این مورد وظایف گمرک در راستای اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و تشریفات است.نامه مربوطه در چهار محور سامانه جامع معاملات، سامانه جامع انبار و مرکز نگهداری کالا، سامانه شناسایی و کنترل کالاهای قاچاق و سامانه تک‌جا بررسی شد..

وی ادامه داد: با توجه به رای بدوی متهمان تکلیف قانونی مربوط به وظیفه خود را می دانستند و علیرغم اخطار مراجع نظارتی و هماهنگی نسبت به این وظایف بی توجه بودند و پس از صدور رای نهایی، رای مربوطه صادر می شود. مطلع.”.

معرفی سه دستگاه به دادسرا به دلیل عدم اعمال قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز

احمد اسعدیان، معاون سیاسی و قضایی سازمان بازرسی کل کشور نیز در این نشست گفت: بر اساس مواد 5 و 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بسیاری از دستگاه ها موظف به ایجاد سامانه مبارزه با قاچاق هستند. و مجموع اطلاعات در حوزه واردات گفت: صادرات کالا در نظر گرفته شده است..

وی با اشاره به معرفی سه دستگاه در دادسرا به دلیل عدم اجرای مواد 5 و 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گفت: جهاد کشاورزی و سازمان غذا و دارو به دادسرا معرفی شدند. دفتر سازمان بازرسی کل کشور در پایان تحقیقات پرونده در مراجع قضایی در جریان است و در حال صدور رای است..

معاون سیاسی و قضایی سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه وظایف مندرج در مواد 5 و 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در هیچ دستگاهی به طور کامل و 100 درصد انجام نشده است، تاکید کرد: در این راستا قبل از این اقدام از 9 نفر از مقامات دولتی دفاع و به مسئولان فعلی تذکر داده شد در صورت عدم اقدام لازم به تعهدات قانونی خود در این زمینه عمل کنند. به دادستان معرفی می شود.

ارزیابی رئیس کمیسیون اصل 90 از رئیس قوه قضائیه

حجتالاسلام حسن شجاعی رئیس کمیسیون اصل 90 نیز از شنیدن گزارش اعضای این کمیسیون در جلسه 27 اردیبهشت ماه جاری در خصوص تکمیل نظام تجارت جهانی و همچنین شنیدن گزارش اعضای این کمیسیون تشکر کرد. ورود موثر و برنامه ریزی با صدور دستور تشکیل این جلسه. پیگیری ها در خصوص روند اقدامات مجلس در این خصوص توضیحاتی ارائه و از جدیت و پیگیری اعضای کمیسیون اصل 90 برای راه اندازی سامانه های موضوع قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد. ارزها.

لذا در این جلسه نمایندگان دستگاه های مختلف نیز گزارشی از اقدامات و مشکلات موجود ارائه کردند و مقرر شد؛ بدنه کنترل و کمیسیون مبدا دنبال می شود 90 مجلس شورای اسلامی باید فوراً برای حل مشکل نظام تجارت جهانی تشکیل شود.

انتهای پیام/