پلمپ غیرمجاز باغ ویلاها، بلای آب شرب پاکدشت / ارجاع 30 پرونده تخلف به دادسرا – اخبار استان تهران – اخبار استان های تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پاکدشت رشد جمعیت در شهرستان پاکدشت باعث ایجاد مشکلات زیرساختی ناقص و ناهنجاری های شهری و روستایی شده است.

نبود زیرساخت های کافی و هجوم مردم پایتخت به دلیل همجواری با تهران، باعث رشد شبانه و قارچی باغ ها و ویلاها در زمین های کشاورزی شده است، اما مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز می تواند ترمز کوچکی در این جاده داشته باشد. اما منفعت این باغ ها و ویلاها استفاده غیرقانونی از آب، برق و خدمات دیگر بلای دیگری است که در این روزهای سخت گریبان پاکدشت را گرفته است به گونه ای که همچنان تنش های آبی مکرر شهروندان را تهدید می کند و این انشعابات را قطع می کنند.

مدیرعامل آبفای پاکدشت در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم در پاکدشت با اشاره به اهمیت استفاده صحیح از آب به نفع همگان و جلوگیری از تنش آبی تابستان سال آینده در پاکدشت اظهار داشت: آب از بین می رود. و با قطع این شاخه ها می توان از هدر رفتن آب جلوگیری کرد.

وی با اشاره به رصد قطعی اتصالات غیرمجاز آب در سطح شهر افزود: تاکنون جلسات متعددی با روسای شهرها و شهرداران برای پیگیری و شناسایی اتصالات غیرمجاز برگزار شده است.

مدیرعامل آبفای پاکدشت با اشاره به آغاز اصلاح شبکه های آبرسانی روستاهای استان مرکزی و شریف آباد گفت: نوسازی و بازسازی شبکه های آبرسانی 3 شهر فرون آباد، پاکدشت و شریف آباد به ویژه روستاهای استان مرکزی. و بخش های شریف آباد می توانند گام مهمی در صرفه جویی آب باشند.

این طایفه با تاکید بر حفظ منابع آبی با افزایش نظارت ها و قطع انشعاب های غیرمجاز، گفت: با حمایت های مردمی همچون سال های گذشته می توانیم منابع آبی موجود را صرفه جویی کنیم و تابستان امسال را بدون قطع آب صرفه جویی کنیم.

انتهای پیام / n