جشنواره شعر طنز «دادخند» در یزد آغاز به کار کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره شعر دادخند با بیان اینکه باید از ابزار هنری برای تأثیرگذاری در جامعه استفاده کرد، گفت: یکی از مهمترین و جاری ترین آثار هنری است. ابزار در طول تاریخ شعر روایتگر تمدن ها بوده است و در تاریخ معاصر ما شاعران دوره مشروطه و پیش از آن در جامعه بسیار تأثیرگذار بوده اند.

حجت الاسلام مجتبی صداقت با تاکید بر اینکه استفاده از شعر در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نشان از اهمیت و تاثیرگذاری شعر دارد، افزود: شاعران پیشگامان این نهضت هستند و از این رو شاعران در طول تاریخ ایران از جایگاه خوبی برخوردار بوده اند. و اسلام».

صداقت گفت: بدون شک برپایی این محافل، گردهمایی ها و جشنواره ها به ایجاد و ادامه این مسیر کمک می کند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد شعر طنز را بالاتر از سایر اشعار دانست و گفت: در طول تاریخ بزرگان شعر و ادب فارسی از جمله مولانا، سعدی و عبید زاکانی طنزپرداز بوده اند. و با زبان شعر.» طنز لطیف و انتقاد کنایه آمیز مشکلات جامعه را بیان می کرد.

صداقت تاکید کرد: مشکلات و معضلات جامعه و بدحجابی های اجتماعی در صورت ارائه با ابزار هنر به ویژه با شعر طنز می تواند موثرتر باشد.

وی با اشاره به اهداف جشنواره شعر طنز دادخند افزود: مقابله با آسیب های اجتماعی، خانوادگی و اجتماعی از طریق هنر طنز و ابزار شعر هدف اصلی این جشنواره است و امیدواریم با کمک هنرمندان این عرصه بتوانیم حل مشکلات جامعه، فرهنگ ناب.» ایران اسلامی را در شهر یزد بشناسید و نگذارید فرهنگ های غلط جایگزین آن شود.

باید بگویم؛ علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.artyazd.ir مراجعه کنند.

این مراسم با حضور معاون دادستان کل کشور، مدیرکل دادگستری استان یزد و جمعی از منتخبان شهرداری، مدیران قضایی و فرهنگی استان یزد در کانون اصلاح و تربیت و آموزش استان یزد برگزار شد.