داور: یکی از دلایل تیم ملی سرمربی بود/ روش های درستی برای استعدادیابی نداریم – اخبار والیبال | بسکتبال | هندبال – اخبار ورزشی تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، جواد داوری رئیس فدراسیون بسکتبال در اولین نشست خبری خود گفت: امیدوارم با توجه به علاقه ام به بسکتبال کارهای خوبی انجام دهیم و تصمیمات خوبی بگیریم. انتخابات تمام شده و ما شانسی برای ورود به حاشیه نداریم. شما باید با آرامش اما سریعتر به سطح بالایی برسید. ما به حمایت رسانه ای نیاز داریم و انتقاد سازنده به ما کمک خواهد کرد.

رئیس فدراسیون بسکتبال با دعوت از همکاران جدید برای عضویت در این فدراسیون گفت: من همیشه منافع ملی را مد نظر داشته ام و به دنبال استفاده از دوستان بوده ام. قرارداد سعید ارمغانی تا پایان اسفند ماه به اتمام رسیده است.

این داور درباره اهمیت جایگاه سرپرست در تیم ملی بیان کرد: سرپرست در هر تیمی نقش بسیار مهمی دارد. در سال های اخیر حواشی زیادی در تیم ملی وجود داشته که یکی از دلایل آن سرمربی تیم است. برای سرمربیگری تیم ملی به سراغ شجاع پور رفتم و با توجه به سن بالا قرار بود فردی را در کنار او به خدمت بگیرم.

وی ادامه داد: هیچکس نمی خواهد به بسکتبال آسیب برساند. معتقدم او یک مدیر شخصی مدبر و با شهرت است، به همین دلیل صادق زاده را به عنوان مدیر تیم منصوب کردم. تیم ملی نیاز به اتحاد دارد و من همیشه برای هدایت تیم های مختلف بسیار مراقب خواهم بود. دوتابعیتی بودن صادق زاده را هم جویا شدم که مشکل خاصی نیست.

داوری در مورد اهمیت این پایگاه گفت: کارهای خوبی در این زمینه انجام شده است، اما از نظر استعداد باید کارهای بیشتری انجام شود. در گذشته از روش های درستی برای استعدادیابی استفاده نمی شد، بنابراین برای این منظور از افراد متخصص در زمینه های مختلف استفاده خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون بسکتبال در خصوص استفاده از مهدی کامرانی به عنوان مشاور گفت: کامرانی یکی از اسطوره های بسکتبال ایران است و باید برای او مراسم پاسداشت برگزار شود. با او صحبت کردم و گفتم بازی در تیم ملی برایش مناسب نیست و بهتر است به عنوان مشاور کنار من باشد. همچنین با صمد نیکخواه، حامد آفاق و اوشین ساهاکیان تماس گرفتم تا در زمینه های مختلف به ما کمک کنند. همچنین باید در توسعه نیروی انسانی و تشکیل یک مربی فعالیت خود را افزایش دهیم.

انتخاب سرمربی و سرپرست جدید تیم ملی بسکتبال

انتهای پیام/