تردد دریایی در مسیرهای کیش ممنوع شد – اخبار جزایر خلیج فارس – اخبار استان های تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از جزایر خلیج فارس، در پی فعال شدن سامانه جنوب کشور طی روز گذشته، اکثر شهرستان های هرمزگان از جمله مرکز استان و جزایر کیش و قشم با مشکل مواجه شدند. چالش های جدی در حوزه سلامت هوا از شدت آن کاسته شده و شرایط شروع برای سالمندان و گروه های پرخطر دشوارتر شده است.

در همین راستا سعید رنجبر مدیر کل هواشناسی هرمزگان با اعلام هشدار نارنجی رنگ و تشدید گرد و غبار در شهرهای ساحلی هرمزگان خاطرنشان کرد: وضعیت گرد و غبار در شهرهای ساحلی تا پایان روز پنجشنبه پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: ابوموسی، رودان، بشاگرد، قشم، کیش و لاوان از جمله جزایری هستند که بیشترین تاثیر را از فعالیت سامانه در ساعات اخیر داشته اند.

این مقام مسئول یادآور شد: به نهادها و سازمان‌های مختلف در کیش، قشم، هنگام و لارک توصیه کرده‌ایم تا حد امکان از فعالیت‌های تفریحی، شنا و تردد غیرضروری خودداری کنند.

لازم به ذکر است ساعتی پیش سازمان بنادر و دریانوردی کیش اعلام کرد که تردد دریایی در جاده های منتهی به کیش به دلیل آنچه افزایش سرعت باد جنوب غربی – شمال غربی نامیده می شود، ممنوع است.

این آژانس همچنین اعلام کرد که وجود طوفان های ناگهانی، افزایش ارتفاع موج، تلاطم دریا، تشدید گرد و غبار و کاهش دید تردد کشتی ها با محدودیت هایی مواجه شده است که در صورت ادامه ترافیک ممکن است خطر بالایی داشته باشد.

شناورهای مسافری و باری، شناورهای تفریحی و گردشگری، آکواریوم، شناورهای ماهیگیری و قایق های سبک از جمله ممنوعیت ها هستند.

انتهای پیام/ 7558 / ش