بیش از 3 میلیون و 600 هزار دوز واکسن کرونا در کرمانشاه تزریق شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، قباد محمدی ظهر چهارشنبه در مراسم گرامیداشت آزادسازی خرمشهر که در دانشکده بهداشت کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: شهدای جنگ تحمیلی و دفاع مقدس علاوه بر اینکه اجازه ندادند جان خود را فدا کردند. وجبی آنها از قلمرو ایران اسلامی محروم شدند اما با نثار خون خود امنیت و آرامش را برای ملت ایران به ارمغان آوردند.

وی افزود: روزی روزگاری در ایران با کمبود پزشک مواجه بودیم و حتی انتظار نداشتیم مقاله علمی تولید کنیم، اما به برکت انقلاب امروز دانشگاه‌های علوم پزشکی بسیار توانمند هستند.

مدیر دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با تلاش کادر درمانی و پزشکان امروز، ویروس کرونا در استان کرمانشاه کنترل شده است، اما برای کنترل کامل این بیماری نیازمند رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم هستیم. “

محمدی گفت: روزهای بدون مرگ و میر ناشی از کرونا در استان کرمانشاه ادامه دارد و بیش از سه میلیون و 600 هزار دوز واکسن کرونا در استان تزریق شده است.

وی ادامه داد: 41 مرکز واکسیناسیون عروق کرونر در استان کرمانشاه طی روزهای اخیر تعطیل شده است اما روند واکسیناسیون متوقف نشده و واکسیناسیون در مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی ادامه خواهد داشت.

مدیر دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: امروزه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در تولید علم و دانش روز پیشگام است و در حال حاضر بسیاری از جراحی های خاص در استان انجام می شود.